Elazığ Barosu ve Strateji Geliştirme Ve Planlama Derneği işbirliği ile “Yapay Zekâ Ve Hukuk Sistemine Uygulama Örnekleri” konulu konferans düzenlendi.

Elazığ Barosu ve Strateji Geliştirme ve Planlama Derneği tarafından “Yapay Zekâ ve Hukuk Sistemine Uygulama Örnekleri” konulu konferans düzenlendi.

Elazığ Adalet Sarayında gerçekleştirilen konferansa Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Başsavcı Vekili Sinan Biter, Mühendislik Fakültesi mekatronik mühendisliği bölümü öğrencileri ve öğretim üyeleri de katıldı.

 

 

Elazığ Baro Başkanı Melih Efe hukukçular olarak gelişen teknoloji ile birlikte değişikliğe uğrayan sistemlerin en yakın takipçileri olduklarını belirterek hukuka aykırı yapılarla mücadele etmek için her türlü çabayı gösterdiklerini ifade etti.

 

 

Strateji Geliştirme ve Planlama Derneği Başkanı Mehmet Çavaş, gelişen teknoloji ve yapay zekâ sayesinde adaletin doğru işleyeceğini düşündüğünü ifade etti.

 

 

Program Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik Haberleşme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tülay Yıldırım’ın Yapay Zeka Ve Hukuk Sistemine Uygulama Örnekleri konulu konferansı ile devam etti.