Eğitimci Yazar Lütfi Parlak’ın “Ya Muhammed” ismiyle kaleme aldığı, Hz. Muhammed’in hayatının anlatıldığı kitabın tanıtımı yapıldı.

Eğitimci Yazar Lütfi Parlak’ın kaleminden “Ya Muhammed” İsimli Kitap raflardaki yerini aldı.

 

 

Türk Ocakları Elazığ İl Başkanı Vahit Dabak,  Yazar Lütfi Parlak’ın Türk Edebiyatına katkıda bulunan eserler kazandırdığını dile getirdi. Dabak, “Türk Edebiyatına katkıda bulunacak bir sürü eserler veren sayın hocama şimdiden sizler adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Yazar Parlak, Kitabı yazmaya iten sebepler hakkında konuştu. Parlak, “Ramazan aylarında genellikle dini filmler, dini konular işleyen bir takım televizyonlarımız da seyrediyoruz. Bunların yazarına baktığımız zaman büyük bir kısmının yabancı olduğunu gördüm. Acaba kendi Peygamberimizi, Peygamberlerimizi biz kendi kalemimizle yazsak olmaz mı diye bir düşünce oluştu bundan 10-15 sene evvel önce. Dolayısıyla bunun araştırılması aşağı yukarı 12 yıl falan oldu. İlk başlangıçta bunu yapacakken önce Hz. Musa’dan başladım” dedi.

Parlak, peygamberimizin hayatı ile ilgili çok fazla siyer yazıldı ancak “Ya Muhammed”, roman tekniği ile yazılan ilk eserlerden biri diye konuştu. Parlak, “Sanıyorum belki gözümden kaçmış olabilir yüzlerce siyer yazılmış Peygamberimizin hayatında artık bilinmeyen bir şey yok. Ama roman tekniği ile zannediyorum ya ilktir ya da ilklerden birisidir” ifadelerini kullandı.