Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada asgari ücret zammı ile ilgili çalışmaların yapıldığını ve kısa sürede müjdeli haberi vereceğini söyledi. Ayrıca Kurban Bayramı tatili de 9 güne çıkarıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleşen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada asgari ücrete ara zam geleceğini ve bu konuda çalışmaların yapıldığını söyledi.

Erdoğan; “ Asgari ücreti arttırırken işverenlerin bazı vergilerini de kaldırarak adil bir paylaşım yaptık. Enflasyonun yükselmesi yaptığımız artışları etkisiz bırakmıştır. Bunun için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. Yapılan artışın istihdamda olumsuz etkiye yol vermeyecektir inşallah kısa sürede bu güzel haberi sizlere vermeyi umut ediyoruz. Amacımız Enflasyon oranı kaç olursa olsun kimsenin hayat pahalılığı altında ezilmesine müsaade etmemektir.” Dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kurban Bayramı tatili ile ilgili de müjde verdi. Erdoğan; “Çarşamba Perşembe günlerinin idari izin olarak sayılacağını belirtmek istiyorum” dedi. bu durumda kurban bayramı tatili 9 güne çıkarıldı.