Bitlis'in Tatvan ilçesinde 4 Ağustos 2021'de kaza kırıma uğrayan askeri helikopterde şehit olan Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın ismi Yerköy’de bir caddeye verildi.

4 Mart 2021'de Bitlis Tatvan kırsalında askeri helikopter içerisindeki 13 askerle birlikte düşmüştü. Helikopterin kaza kırıma uğraması sonucunda Elazığ’daki görev süresince halk tarafından çok sevilen 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ve beraberindeki 8 asker şehit olmuştu.

ŞEHİDİMİZİN İSMİ MEMLEKETİNDE YAŞATILACAK

Yozgat’ın Yerköy İlçesinde bulunan 50 yıllık Belediye Caddesi’nin adı Şehit Korgeneral Osman Erbaş Caddesi olarak değiştirildi.

Yerköy Belediye Başkan Ferhat Yılmaz yaptığı açıklamada; "Bitlis-Tatvan kırsalında askeri helikopterin düşmesi sonucu Yerköylü hemşehrimiz 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş şehit olmuştu. Yerköy Belediyesi olarak Osman paşamızın adını yaşatmak için Haşim Kılıç Mahallesi'nde bulunan 50 yıllık Belediye Caddesi'nin adını, alınan kararla Şehit Korgeneral Osman Erbaş Caddesi olarak değiştirdik. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise sağlık diyorum" dedi.