CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ‘IN BUGÜNKÜ YEMİNİYLE” YENİ YÖNETİM SİSTEMİ” RESMEN BAŞLADI. ERDOĞAN'IN, "CUMHURBAŞKANLIĞI GÖREVE BAŞLAMA TÖRENİ"NE ERDOĞAN’IN AİLESİ, 22 DEVLET BAŞKANI, 28 BAŞBAKAN VE PARLAMENTO BAŞKANI İLE 6 ULUSLARARASI ÖRGÜTÜN GENEL SEKRETERİ KATILDI.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 16.43'te Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yemin etti. Türkiye yeminle birlikte resmen parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş yaptı.

ERDOĞAN’IN YEMİN TÖRENİNİN ADRINDAN İLK DEĞERLENDİRMESİ “HAYIRLI UĞURLU OLSUN” OLDU. BASIN MENSUPLARININ SİZE CUMHURBAŞKANI MI YOKSA BAŞKAN OLARAK MI HİTAP EDELİM SORUSUNA ERDOĞAN,”BAŞKAN DİYEBİLİRSİNİZ” DEDİ.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ’NİN İLK CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DAHA SONRA YEMİN ETMEK ÜZERE GELDİĞİ MECLİS’TEN AYRILDI. ERDOĞAN MECLİSTEN AYRILARAK ANITKABİR’E HAREKET ETTİ. ERDOĞAN MECLİSTEN AYRILIRKEN KALABALIK BİR HEYET KENDİSİNE EŞLİK ETTİ.

ERDOĞAN ASLANLI YOLDAN YÜRÜDÜ VE ANITKABİR’DE ATATÜRK’ÜN MOZOLESİNE ÇELENK BIRAKTI. DAHA SONRA SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU. ERDOĞAN DAHA SONRA MİSAK-I MİLLİ KULESİNE GEÇEREK ÖZEL DEFTERİ İMZALADI.

ERDOĞAN, ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNİ İMZALAMADAN ÖNCE İLK MESAJINI BURADA YAPTIĞI KONUŞMADAVERDİ. ERDOĞAN “ALLAH MAHCUP ETMESİN” DEDİ.

ERDOĞAN’IN ANITKABİR’DEN SONRAKİ DURAĞI CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ OLDU. AKŞAM 18:00 İTİBARİYLE BAŞLAYAN KÜLLİYEDEKİ TÖRENE  10 BİN E YAKIN DAVETLİ KATILDI. DAVETLİLER ARASINDA 22 DEVLET BAŞKANI, 28 BAŞBAKAN VE PARLAMENTO BAŞKANI İLE 6 ULUSLARARASI ÖRGÜTÜN GENEL SEKRETERİ YANISIRA NOBEL ÖDÜLLÜ İSİM AZİZ SANCAR, MADALYALI MİLLİ SPORCULAR, DİNİ CEMAATLERİN RUHANİ LİDERLERİ KATILAN BAZI İSİMLER ARASINDAYDI. ÖTE YANDAN KÜLTÜRÜMÜZÜN ÖNEMLİ BİR İKRAMI OLAN AKİDE ŞEKERİ DE DAVETLİLERE DAĞITILDI.