Roofstacks ve GoArt Metaverse yöneticisi Avukat Esra Soylu’nun “Kişilik Haklarının Korunması Çerçevesinde Sanal Evrenler” adlı kitabı çıktı.

RoofStacks ve GoArt Metaverse Yöneticisi Avukat Esra Soylu’nun Hukuk ve teknoloji kesişimindeki çalışma alanlarını ele aldığı “Kişilik Haklarının Korunması Çerçevesinde Sanal Evrenler” adlı kitabı çıktı.

Esra Soylu’nun eserinde, gerçek ve tüzel kişi kavramlarının yanı sıra "dijital kişi" kavramı incelendi, dijital kişiliğin başlangıcı, sonu ve sorumluluk sınırları ele alındı. Blokzincir teknolojisinin merkeziyetsizlik, anonimlik ile işlem mahremiyetini ve güvenliğini sağlamakta olduğu veri tabanında, anonimlik perdesinin hangi koşullarda korunması gerektiği üzerinde duruldu. Bu kapsamda fiziksel sorumluluk ve dijital sorumluluk kavramlarının yanında dijital kişiye bağlı olarak "fijital sorumluluk" kavramı incelenerek, tüm çalışma hukuk ve teknoloji alanındaki kesişimde multidisipliner bir bakış açısı ile oluşturuldu.

RoofStacks ve GoArt Metaverse Yöneticisi Avukat Esra Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Teknolojinin ve dijital dünyanın insan hayatını kolaylaştıran imkanlarının maksimum düzeyde kullanılmasını sağlarken tüm bunların merkezinde yer alan geniş anlamda “kişi” kavramını tüm bu imkanların risklerinden korunması gerektiğini söyleyerek, kitabının çıktığını duyurdu.