Türk Halk müziği sanatçısı ve Kanal 23 program sunucusu Aygün Çam Avrupa Birliği projesi kapsamında koro şefliğine seçildi.

Türk Halk müziği sanatçısı ve Kanal23 ekranlarında yayınlanan ‘Elazığ Tarihin İzinde’ program sunucusu Aygün Çam Avrupa Birliği projesi kapsamında koro şefliğine seçildi.

Çam konu ile ilgili yaptığı açıklamada; Avrupa Birliği projesi kapsamında Koro şefliğine seçilmiş bulunuyoruz. 26 Ağustos tarihinde İstanbul'da başlayacağımız  Avrupa Birliği Erasmus programı kapsamında 6 farklı Avrupa ülkesinden 30 katılımcının yer aldığı grubun koro şefliğini yürüteceğim için mutluyum.” Dedi.

SINIR TANIMAYAN AHENK İÇİN KORO

Çam açıklamasının devamında; “Projesi kapsamında 6 ülkeden gelen 30 katılımcımız ile koro müziği aracılığı ile kültürel diyalog kuracak ve toplumda göçmen ve sığınmacıların entegrasyon sorunlarına yönelik farkındalık oluşturmak için müzikal çalışmalar gerçekleştireceğiz. İstanbul'da sürecek olan çalışmaların  ardından, hem Türkiye'de hem de Avrupa'da programlarımız olacak.  Koro'muz ile ortak bir şarkı yazacağız bu anlamda  sınırları aşmış olacağız. Ayrıca Elazığ yöremize ait  Halk müziği eserlerimize de koronun çalışma planı içerisinde yer vererek, şehrimizin tanıtımına bir nebze de olsa katkıda bulunacağız.” İfadelerine yer verdi.