Eğitimci Ve Yazar Ali Koç, Hatırat Kategorisinde “Yüreğim Hazar’da Kaldı” İsimli Kitap Çıkardı.

Eğitimci ve Yazar Ali Koç, Yüreğim Hazar’da Kaldı isimli bir hatırat kitabı çıkardı.

40 yılını eğitimciliğe adayan Koç, ülkenin birlik ve beraberliğini hedef alan girişimler karşısında verilen mücadelede anlatılanların gerçek zaman ve mekânlara bağlı kalınarak eserde yer almasının önemine değindi.

Ali Koç; “Geleceğe bir şeyler bırakmak istedim. Ben yaşanmışlıklarımdan yola çıkarak. Özellikle kendini bu mesleğe adamış olan kardeşlerimizin bizim bu yaşanmışlıklarımızdan belki alacağı ve daha güzel yerlere taşıyacağı dersler olabilir. Bunlar bizde kalmasın sayfalara dökülsün ve bilinsin eğer bir sadre şifa olacaksa buda bizi memnun eder mutlu eder. Zaman zaman sohbetlerimizde başımızdan geçen bir olayı anlatırken karşı taraftan bunlar olabilir mi, bunlar yazılı mı gibi sorular geliyor. Beni teşvik eden şeylerden birisi de bu oldu. Kalemimizin döndüğünce ve dilimizin müsaade ettiğince bir eser ortaya çıktı. Hazar tabi Türkiye’nin bir değeri.’’dedi.

 

 

Hazar’ın yeteri kadar tanıtılamadığının altını çizen Ali Koç; “Hazar’ı biz yeteri kadar tanıtabildik mi? Maalesef evet diyemeyeceğim. Ben eserime Yüreğim Hazar’da Kaldı derken orada yaşanmışlıklarımızın yoğunluğu orada, o topraklardan aldığımız nefes ile bir şekilde geldik o yüzden Yüreğim Hazar’da Kaldı dedik esere. Genel olarak 40 yılın muhtevası diyebiliriz özet olarak.’’ İfadelerini kullandı.