• Dolar
  7.4294
 • Euro
  8.982
 • G. Altın
  412.30
 • T. Altın
  2847.5

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Oda bünyesinde fiziki ve dijital ortamdaki okuyucular ve dünyanın her köşesindeki ilgililerin istifadesine sunulmak üzere Elazığ Yayınlarından oluşan bir kütüphane kurulması için çalışmalar başlatıldı.

 

 

ARSLAN: KÜTÜPHANE ELAZIĞ’IN HAFIZASI OLACAKTIR

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, kütüphanenin yapılacak bağışlarla büyüyeceğine dikkat çekerek, “Elazığ TSO bünyesinde ilimize kazandırılmak üzere Elazığ’la ilgili bugüne kadar basılmış olan yayınların yer alacağı bir kütüphane oluşturulması çalışması başlatılmıştır.

Bu kütüphane de bulunan tüm eserlerin dijital ortamda tüm vatandaşlara ve araştırmacılara hizmet vermesi ve dünyanın her köşesinde çok geniş kitlelere ulaştırılması öncelikle hedeflenmiştir.

Kişisel arşivlerde bilinirlikten uzak ve insanlığın faydalanamadığı her yayın amacı dışında kalmakla birlikte süreç içerisinde maalesef yok olmaktadır. Tüm bunlarla birlikte kuşak değişiklikleri ve hayatın getirdiği neticeler çoğu kez kişisel kütüphanelerin yok olması sonucunu da beraberinde getirmektedir.

Oda olarak hedefimiz ilimizle ilgili bugüne kadar yayınlanmış tüm yayınları toplayıp bunları dijital platforma taşıyarak hem insanlığın hizmetine sunmak hem de kent hafızasını oluşturmaktır” dedi.

 

ELAZIĞ YAYINLARI KÜTÜPHANESİNE BAĞIŞ ÇAĞRISI

Başkan Arslan, Oda bünyesinde modern altyapı ve çağın gerektirdiği şekilde tüm donanımları ile kurulacak olan

‘Elazığ Yayınları Kütüphanesi’ için herkesi bağış yapmaya davet ederek, “İfade etmiş olduğum tüm bu gerekçelerle Elazığ TSO tarafından geçmiş yıllarda yayınlanmış kentimizin ticarî hayatı başta olmak üzere Elazığ’la ilgili kitap, dergi, gazete, fotoğraf, çok eski yıllara ait fatura, afiş vb. gibi kâğıt üzerine basılı tüm evrakları (Efemera) Elazığ TSO kütüphane ve arşivine kazandırmak için ilimizden, ülkemizden ve yurtdışından tüm kesimlerin çok değerli katkılarınızı bekliyor saygılar sunuyorum” ifadelerinde bulundu.