Elazığlı Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatçısı Salih Turhan, 41. sanat yılını kutluyor. Yüzlerce halk müziği ezgisini derleyip notaya alan Sanatçı Turhan 41. sanat yılını hemşehri, dost ve sanatçı arkadaşları ile 41.sanat yılını 9 Mart Cumartesi Akşamı İstanbul’da düzenleyeceği programla kutlayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatçısı Elazığlı Salih Turhan, sanat yaşamında 41 yılı geride bıraktı. 41. sanat yılını Cumartesi günü İstanbul’da düzenlenecek programla kutlayacak olan Salih Turhan, bugüne kadar yaptığı çalışmalar ve araştırmalardan dolayı çeşitli kurumlarca çok sayıda ödüle de layık görüldü.

Halk müziğine dair daha önce 71 kitabı bulunan Salih Turhan, Harput Müziği’nin araştırılması, tanıtılması yönünde de çok sayıda çalışmaya imza attı.

Elazığlı Salih Turhan son olarak 41.Sanat Yılı Anısına Salih Turhan Besteleri” başlıklı kitabı çıkarken; Folklor Araştırmacısı Abuzer Akbıyık tarafından hazırlanan “41.Sanat Yılı Anısına Salih Turhan’a Armağan” başlıklı kitabı yayınlandı.

41. Sanat yılını kutlayan Elazığlı sanatçı Salih Turhan, 9 Mart Cumartesi akşamı kendisi adına İstanbul-Üsküdar’da düzenlenecek programa tüm dostlarını davet etti.

Yemekli programa ELFED Onursal Başkanı Faik İçmeli Başkan Kazım Gökhan Elgin, Sanatçılardan Selahattin Alpay, Gökhan Kırdar, Fatih Kısaparmak, Recep Ergül, Elvan Sevim, Yavuz Değirmenci,  ayrıca Sanatçının Urfalı, Kerküklü, Erzurum, Erzincan ve  Bayburtlu arkadaşları da yer alacak.