Fırat Üniversitesi Hastanesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Esen, botoks hakkında bilgiler vererek botoksun seyreltilmiş ve belirli bir dozda kullanılması gerektiğini ifade etti.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Esen, botoks ile ilgili bilgiler verdi.

Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Esen, botoksun bilinen en zehirli maddelerden biri olduğunu, normal şartlarda botoksun seyreltilmiş ve belirli bir dozda kullanılması gerektiğini ifade etti.

 

 

Dr. Esen, “botoksun kullanımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken şeyler var. Botoksun dermatolog veya plastik cerrahi uzmanının hizmet vermediği yerlerde yaptırılmamalıdır. Ortaya çıkabilecek komplikasyonların düzeltilmesi gerektiğinde yine bu işlemin uzman eller tarafından yaptırılması gerektiği için merdiven altı yerlerin tercih edilmemeli. Botoksu özellikle üst yüz bölgesi ya da alt yüz bölgesinde hafif düzeydeki ya da kalıcı kırışıklıkların tedavisinde kullanmaktayız” dedi.