AK Parti 2023’e Doğru Şehir Buluşmaları, Elazığ’da yapıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, 2023 seçimlerinde Elazığ’ın sahada en sevilen insanlarının listede olacağını belirterek, 6’lı masayı eleştirdi. Gençleri özel sektöre de teşvik eden Demiröz, teşkilatlara seslendi.

AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen 2023 'e Doğru Şehir Buluşmalarının adresi bu kez Elazığ oldu.

Genel Merkez tarafından Elazığ’da düzenlenen şehir buluşmalarına; AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, Ak Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Ak parti Elazığ Milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ, bölge milletvekilleri, Ak parti Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Ak parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve teşkilat mensupları katıldı.

 

 

YILDIRIM: “KENDİSİNİ BU ŞEHİRDE AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYUYORUM”

Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, şehir buluşmalarına ev sahipliği yapmaktan memnun olduklarını söyledi. Yaklaşık 45 yıldır reise, yani Cumhurbaşkanımıza, Genel Başkanımıza yol arkadaşlığı yapmış ve aynı zamanda benim meslektaşım anlamında, yeminli mali müşavir anlamında ve genel merkezde de mali ve idari işler başkanlığı anlamında da ayrı bir özel hukukumuz var. Kendisini bu şehirde ağırlamaktan onur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

DEMİRÖZ: “SEÇİME GİRERKEN NELER YAPMAMIZ GEREKTİĞİNE KARAR VERECEĞİZ”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Elazığ merkez ve ilçelerinde kendilerine bugüne kadar destek veren vatandaşların sesine kulak vereceklerini söyledi. Demiröz, “Son gelişmelerde savaş ve pandemiden sonraki gelinen ortamda ekonomik boyut olarak, istiklalimiz olarak ve diğer bütün ihtiyaçlarla ilgili beklentileri nedir bunları dinleyeceğiz ve 2023’ün son virajında parti olarak seçime girerken neler yapmamız gerektiğine karar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

DEMİRÖZ: “TÜRKİYE’NİN DERTLERİNİ BİLEN TEK PARTİYİZ”

Demiröz, partilerinin 20 yıldır Türkiye’yi yönettiğini anımsatarak, Türkiye’nin dertlerini bilen tek parti olduklarını kaydetti. Demiröz, “Bugün yerle seçimlerde birkaç belediyeyi kaybetmiş olabiliriz ama o belediyelere oy veren insanlar gelen belediye başkanlarının ellerinde tek bir proje olmadığı ve diğer partilerin hiçbir projeyle bu seçimlere girmediklerini gördüler ve onlara oy verenler bugün her ortamda pişmanlıklarını dile getiriyorlar. Bu nedenle Türkiye’nin derdiyle dertlenen, milletin derdiyle dertlenen bu milletin içinden gelen AK Parti, bugüne kadar Türkiye’yi idare eden AK Parti bundan sonra da inşallah 2023’den sonra da bu ülkeyi yönetmeye devam edecek” dedi.

 

 

DEMİRÖZ: “TÜRKİYE’NİN ÜRETİMİ HIZ KESMİYOR”

Sıkıntılar yaşanmasına rağmen Türkiye’nin dünyanın büyüyen ikinci ülkesi olduğunu dile getiren Demiröz: “Gelecek yüzyıl Türkiye’nin olacak” dedi. Demiröz, “Sıkıntılarımız var ama Türkiye’nin ekonomisi ihracatı, istihdamı, üretimi hız kesmiyor ve gelecek yüz yıl Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle Türkiye’nin olacak” dedi.

DEMİRÖZ: “6’LI MASA SEÇİME KADAR GİDEMEZ”

Muhalefeti eleştiren Demiröz,6’lı masanın seçime kadar gidemeyeceğini söyledi. Demiröz, “Görüyorsunuz 6’lı masalar, 7’li masalar inan ki bu masalar seçime kadar gidemez, mümkün değil birbirine benzemez insanların yaptıkları toplantılar, kendi aralarında anlaşamayan insanlar ve bu anlaşmamazlık çerçevesinde Türkiye’yi idare etmeye kalkışmaya talip olmak. Gülünç oluyor ama demokrasi, biz her zaman demokrasiye saygı gösterdik. Sandıklarda bu millet kimi gösterirse biz onun arkasında dururuz.  Bu millete düşmanlık eden, bu ülkeye ihanet eden insanları yanlarında barındırıyorlar. Geçtiğimiz hafta Elazığ en büyük dersi onlara verdi, hepinizi canı gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

DEMİRÖZ: “ÇOCUKLARIMIZI ÖZEL SEKTÖRE TEŞVİK EDELİM”

Kamuya talebin arttığını belirten Vedat Demiröz, özel sektörü teşvik etti. Demiröz, “Biz kamuyu güçlendirdik, kamudaki çalışanlarımızın ücretlerini belirli bir noktaya getirdik. Yüksek ücret verildi, rahatlığı da var tabi herkes 657’nin arkasına sığındı ve bu nedenle kamuya talep çoğaldı. Ben herkesten rica ediyorum özel sektörün dinamizmi hiçbir yerde yok. Çocuklarımızı özel sektöre teşvik edelim. Kamuda yükselmeleri sınırlı oluyor, özel sektör çok daha güçlü. Onun için taleplerimizi daha çok özel sektör üzerine. İlk 3-4 sene asgari ücrette çalışabilirsiniz ama ondan sonrası önünüz açık, işi öğrendikten sonra bu ülkede iş çok. Buna dikkat edelim ve çocuklarımızı devlet memur olma yönünde yönlendirmeyelim. Kamuda sayımız bayağı yükseliyor, özel sektörün yetişmiş insana ihtiyacı çok. Bizde Kamu olarak özel sektöre Endüstri Meslek Liseleri ve diğer liselerle ara eleman yetiştirmeye gayret göstereceğiz” dedi.

DEMİRÖZ: “ELAZIĞ’IN EN SEVİLEN İNSANLARI LİSTEMİZDE OLACAK”

2023 seçimlerine de değinen AK parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, “Elazığ’ın sahada en sevilen insanları bizim listelerimizde olacak” dedi ve teşkilata seslendi. Demiröz, “Elazığ’ın sahada en sevilen insanları bizim listelerimizde olacak bunu şimdiden ifade edeyim. Bu alanda, sahada ilin her tarafında kimle seviliyorsa eskilerden, yenilerden listelerimiz onlardan oluşacak. Atlanılan veya gözden kaçırılan olabilir ama ilmik ilmik gezilerek işlenerek bu listeler hazırlanacak benim sizden ve teşkilattan özellikle istirhamım genel merkeze yardımcı olmaları, il koordinatörümüze yardımcı olmaları, herkes açık açık içinden geleni çok net bir şekilde söylemeli” ifadelerini kullandı.