• Dolar
  7.4294
 • Euro
  8.982
 • G. Altın
  412.30
 • T. Altın
  2847.5

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir TV100’e verdiği özel röportaj’da Türkiye’nin pandemi döneminde nasıl ayakta kaldığını özetledi

Erkan Kandemir; ‘‘Komşu, komşunun kapısını çaldı. Küçükler büyüklerin yardımına koştu. Devlet de vatandaşını yalnız bırakmadı. Çok daha fazla sorumluluk üstlendi. Büyük mücadele verildi. Sağlık sistemimiz salgın süresince biran olsun aksamadı. Hastanelerimiz vatandaşa kesintisiz hizmet verdi. Avrupa ülkelerindeki gibi insanlarımız hastane koridorlarında ölmedi.’’ Dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık sistemi ile ilgili öngörüsüne de vurgu yapan Erkan Kandemir;

‘‘Şehir hastaneleri konusunda Haklı çıktık. Pandemi dünya ekonomilerini de alt üst etti. Birçok ülke krize girdi. Ancak Türkiye, alınan tedbir ve sağlanan destek paketleriyle bu süreci en az hasarla atlattı.’’

 

AK Parti teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatlarıyla Türkiye’nin büyük projeleri hayata geçirdiğini söyledi. 2020’yi “Şahlanış yılı” olarak tanımladı.

Erkan Kandemir; ‘‘AK Parti kadroları salgın döneminde de dur durak bilmeden çalıştı. Çünkü 2020 AK Parti için yenilenme sürecinin başlangıcıydı İl il kongreler düzenlenecekti. Öyle de oldu. Parti kadroları yılmadı. Teşkilatlar gece gündüz çalıştı. Salgın engeline rağmen AK Parti birçok şehirde il kongrelerini tamamladı. Yenilenme heyecanı vatandaşa anlatıldı. Teşkilatlar sadece vatandaşa koşmadı. Pandemi nedeniyle aksayan kongre süreci de toparlandı. Kadrolar baştan aşağı yeniledi. 2020 tüm olumsuzluklara rağmen AK Parti için hizmet yılı olarak geçti.’’ İfadelerini kullandı.

 

Erkan Kandemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gönül seferberliği” sözlerini hatırlatarak; ‘‘AK Parti bu başarıya rağmen “Yeter” demedi. Daha fazla gönüle girebilmek için kampanyalar başlatıldı. “1 milyon yeni üye” sloganıyla çıkılan yolda, bu sayıda aşıldı. Parti teşkilatlarına “Biz milletin ayağına gidelim” mesajı yolladı.’’dedi Her vatandaşı yeni bir umut olarak gördüklerini söyen Kandemir Bu nedenle başlattıkları fidan dikme kampanyasını anlattı.