Ak Parti Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın, Kanal23 televizyonunu ziyaret etti. Özaydın, Elazığ ve Tunceli ilişkisine değinerek Tunceli’yi daha ileri bir seviyeye taşımak istediğini söyledi.

Elazığlı hemşehrimiz Doktor Sercan Özaydın'ın geçtiğimiz aylarda Ak Parti Tunceli İl Başkanı olarak atanmıştı. Ak Parti Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın Kanal23 televizyonunu ziyaret etti.

BİR KÖPRÜ VAZİFESİ ÜSTLENMEK İSTERİM

Yaklaşık 3 ay önce Tunceli Ak Parti İl Başkanlığı görevine getirildiğini anımsatan Sercan Özaydın, amaçlarının Tunceli’yi siyasi çaba ve gayretle ileri götürmek istediğini söyledi. Her yönüyle dünyaya mal olmuş hem beşeri değerleri ile hem doğal güzellikleri ile hem insani kodları ile kendinden sürekli söz ettiren Tunceli’yi çok ileri bir seviyeye belki belki hak ettiği düzeye eriştirebilmek için bir köprü vazifesi üstlenmek isterim açıkçası.” Dedi.

BİR SİYASİ GAYRET İLE KENTİ İLERİ GÖTÜRMEK İSTERİM

İl Başkanı Özaydın; “Yaklaşık 4 aydır Tunceli’de Bürokrasinin içerindeydim, 16 yıllıkta bir devlet memurluğu geçmişim var hem tıp doktoru hem de sosyolog tahsiline sahibim. Sağlığın hemen hemen her noktasında Türkiye’nin farklı coğrafyalarında hizmet verdim. Akabinde son 7-8 yıldır hep sağlık bürokrasisinde yöneticilik yaptım diğer meslek gruplarından farklı olarak bizim vatandaşımızla hekimken hastamız ile kurduğumuz köprü özellikle temelde tavanda gönül köprüsü üzerine dayalı bunun anladığım kadarıyla siyasetin klişe kodlarının ötesinde kendi içimizden geçenleri muhataplarına anlatmak bize talepler ile başvuranlara, beklenti sahibi insanlara da olabilirlik noktasında ortaya koyabileceğimiz tüm iradeyi aktarmak şayet mevzuatı eksende daha olabilirlik noktasında bir takım engeller varsa bunun neden olmadığını uygun kodlarla izah etmek üzere bir siyasi çaba bir siyasi gayret ile kenti ileri götürmek isterim. Tunceli biz nihayetinde bir siyasi parti başkanı olarak belki iktidar partisinin il başkanı olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza dair bir temsiliyetimizin olması övüncü ile Cumhurbaşkanımızın önümüze koyduğu irade, hedefler ülkenin geldiği nokta hasebi ile Tunceli’yi de bu çizginin belki emsalinde belki çok ileriye götürmek adına kendi gördüklerimizi iktidar kodları ile uyuşturmak nakletmek ve oradaki imkanları kentimize getirmek için bir çaba gayret içerisinde olacağımızı söylemek isterim” dedi.

“TUNCELİ VE ELAZIĞ BİRBİRİNE HİÇ UZAK DEĞİL”

Tunceli ve Elâzığ’ın bir birine uzak bir şehir olmadığına dikkat çeken başkan Özaydın, iki şehrin birbiriyle olan kültür yakınlığına değinerek; “ Ben Elazığ kültürü ile büyüdüm Tunceli kodlarımız hiçbir zaman yitirmeden etnik kodlarımızı, mezhebi aidiyetlerimizi yitirmeden ama Elazığ’ın o öznel ruhunu o ulvi değerleri de kendi içimizde harmanlayarak büyüterek belki hibrit bir yaşam oluşturduk, Tunceli ve Elazığ birbirine hiç uzak değil dedi.