İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler 2022-2023 eğitim öğretim yılının 12 Eylül’de açılmasının ardından açıklamalarda bulundu. Gürgözeler, Türkiye’de eğitimin yetersiz olduğunu söyledi.

İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler 2022 2023 eğitim öğretim yılının başlamasının ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Gürgözeler, çocukların ilgi alanlarına göre yönlendirilemediğinin altını çizerek İYİ Parti’nin eğitim öğretim alanında yeterli ve donanımlı kadrolarla çözüm odaklı çalışacaklarını söyledi.

GÜRGÖZELER: “TÜRKİYE’MİZDE EZBERCİ EĞİTİM SİSTEMİ MEVCUT”

İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler, eğitim sisteminin yetersiz olduğunu dile getirdi. Başkan Gürgözeler; "Ülkelerin varlığı ve devamlılığı, yetişen nesillerin birikim ve donanımları ile ölçülür. Şüphesiz ki millet olarak var olmanın, varlığını sürdürmenin, kalkınmanın, refahın temellerinde eğitim öğretim vardır. Türkiye’mizdeki ezberci eğitim sistemi ile ülkemizin ne hale getirildiği herkesin malumudur. Türkiye genelinde uygulanan eğitim sistemi maalesef, çocuklarımızı ve gençlerimizi zekâ, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirmekten uzak;  yetersiz ve sakattır. Bu yetersiz ve sakat eğitim sistemi yetmezmiş gibi Elazığ’ımızda son yıllarda eğitim öğretim konusunda eksiklikler, hata ve aymazlıklar çocuklarımızı, onları yetiştiren öğretmenlerimizi dolayısı ile şehrimizin eğitim ve öğretimini olumsuz yönde etkilemektedir. Üzülerek belirtmeliyim ki eğitim sistemimiz karaya oturmuş bir gemidir.

GÜRGÖZELER: “YALNIZCA ELAZIĞ İL MERKEZİNDE ÖĞRETMENEVİ YOK”

İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler, Öğretmenevi’ne de değindi. Başkan Gürgözeler, “Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü için eski hükümet konağının yıkımı ile başlayan bu mekânsızlık hâlâ devam ediyor. Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü önce Akpınar Mah. Kolordu Caddesinde bir binaya taşındı. 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi sonrası 667 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile kapatılan 820 yurttan biri olan Elazığ Kültür Mahallesi Atatürk Bulvarındaki yurda taşınmak istediler; ancak buda mümkün olmadı. Bugün Türkiye’nin illerini bırakın hangi ilçesine giderseniz gidin öğretmenevi vardır. Yalnızca Elazığ il merkezinde öğretmenevi yoktur. Ne yapılmak isteniyor, anlamak mümkün değil. Oysa öğretmenevi olan Elazığ’ımızın en eski taş binalarından biri olan bu bina 1952 yılına kadar Halkevi olarak hizmet veren bu bina bakanlar kurulu kararı ile Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiş, öğretmen okulu, Eğitim Enstitüsü ve Mehmet Akif Ersoy Lisesi, 1982 yılından 2020 yılına kadar öğretmenevi olarak hizmet vermiştir. İYİ Parti iktidarı yarınlarımızı kucaklayacak çocuklarımızı ve gençlerimizi bir yandan zekâ ilgi yetenekleri doğrultusunda yetişmeleri için her türlü gayreti gösterecek diğer yandan da onları yetiştiren öğretmenlere hak ettikleri değeri verecektir” şeklinde konuştu.