DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı. Kangal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a başarılar dilerken DEVA Partisi olarak çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

28 Mayıs’ta gerçekleşen 2. Tur seçimleri sonrası 13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Oldu.

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal seçime ilişkin yaptığı açıklamada;  sandık başına giden, tüm seçmene, seçimlerin adil bir şekilde gerçekleşmesi için sandık görevlisi ve sandık müşahidi olan vatandaşlara teşekkür etti.

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal yaptığı açıklamada; “Türkiye’nin gelecek yıllarını şekillendirecek yönetimin seçildiği seçimlerin ardından milletimiz iradesini ortaya koymuş ve mevcut iktidara tekrardan yetki vererek devamını sağlamıştır. Bu süreçte, demokrasi adına sandık başına giden, oylamaya katılan tüm seçmenlere, seçimlerin adil bir şekilde gerçekleşmesi ve millet iradesinin kesin olarak tecelli etmesi için sandık görevlisi ve sandık müşahidi olan her bir vatandaşımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Sandıktan çıkan sonuç elbetteki beklediğimiz ve arzu ettiğimiz bir sonuç olmadı. Ülkemizdeki kötü gidişatın sorumlusu olarak görülen yönetimin değişerek, gelecek olan yepyeni ve liyakatli kadrolarla, gelişmiş Türkiye’ye doğru yelken açmayı beklerken, eski yanlışların devam edeceği düşüncesi bizleri kaygılandırdı. Ancak, milletimizin iradesinin her düşüncenin üstünde olduğunu kabul ederek, yeniden seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ a başarılar diliyoruz. Umarız ki, vatandaşlarımızın verdiği bu yetkiyi; adalet, liyakat ve istişare ilkelerinden sapmadan kullanır, umarız ki yıllardır göz göre göre uygulanan yanlış politikalardan vazgeçilir. Bu süreçten sonra biz DEVA Partisi olarak , genel merkez kadrosu, milletvekillerimiz ve tüm teşkilatımızla hem yanlışlara işaret etmeye , hem de doğrular konusundaki tavsiyelerimizi kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz. Bizler, seçim sonrası ortadan kaybolup, seçim dönemleri son anda meydana çıkanlardan değiliz. Biz buradayız, sapasağlam ayaktayız ve milletimizin sesi olmaya daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Tam demokrasiye olan sevdamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Partimiz, tam demokrasinin mihenk taşı olmaya devam edecek. Demokrasi için, adalet için, hukukun üstünlüğü için, hak ve özgürlükler için başlattığımız bu mücadeleyi sonuna kadar kararlılıkla sürdüreceğiz. İdeallerimizden asla vazgeçmeyeceğiz. DEVA Partisi, kurulduğu ilk günden bu yana, nasıl ki hem sorunları tespit edip hem de çözüm önerilerini net ve somut şekilde ilan ettiyse, yine aynı şekilde çalışacaktır. Nasıl ki ilk günden beri ülkemizin her köşesinde vatandaşlarımızı dinlediyse, onların derdini sahiplenip mücadele ettiyse, yine mücadeleye devam edecektir. Üstelik artık meclis çatısı altında bulunan 15 Milletvekilimizle çok daha güçlü sesimizi duyuracak, vatandaşımızın hakkını daha etkili savunacağız” dedi.