DEVA Partisi Elazığ İl Başkanlığı okullardaki pandemi tedbirlerinin yetersizliği ile ilgili basın açıklaması yaparak denetimlerin artırılması gerektiğini istedi.

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Avukat Mehmet Kangal, okullardaki pandemi tedbirleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Tedbirlerin yetersiz olduğunu belirten Kangal açıklamasında; “sürecin ne kadar gecikmeli ve ne denli kötü yönetildiğini üzülerek belirtmek isteriz. Ülkedeki okul sayısının yetersizliği, yaşanan deprem sonrasında ilimizde daha da hissedilir bir seviyede olmasına rağmen, zamanında gerekli tedbirler alınmamış, özellikle güçlendirilmesi planlanan okullarımızın tadilatı kapanma döneminde bitmiş olması gerekirken henüz yeni başlamıştır Konunun muhataplarının artık yaşanan bu sıkıntıları bir an önce gidermesi, eğitim öğretim sürecine bizzat dahil olanların yanında dolaylı olarak tüm toplumun da sağlığı açısından gözardı edilemeyecek hususlardır. Sorunların devam etmesi halinde virüs yayılım hızının giderek artacağı ve tekrardan kapanmanın kaçınılmaz olacağı da unutulmamalıdır.” ifadelerine yer verdi.