Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Erhun Karakuş, şehir genelinde usulsüz yıkımlar yapıldığını iddia ederek, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem sonrasında şehir genelinde ağır hasarlı binaların usulsüz bir şekilde yıkıldığını iddia eden Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Erhun Karakuş, yıkım işlerine Elâzığ’daki firmaların dahil edilmediğini söyledi.

 Karakuş, usulsüz yıkım yapıldığını iddia ederek, cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek; “Bizde bu sessizliği bozmak, Elazığlı hemşerilerimizin hurda bedelini almadığı için, devletin ve milletin beytülmalına sahip çıkmak adına 8 Eylül Çarşamba günü  ilgili kurum ve kuruluşlar ile yetkileri hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı belirterek, gerek yapılan usulsüz yıkımlar gerekse de bir şekilde kılıfına uydurularak yapılan yıkım işlerinde hakkı gasp edilen vatandaşımızın hakkını sonuna kadar savunacağımızı kamuoyunun bilgisine arz ederiz. “dedi.