Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Elâzığ’a geldi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, bir dizi gezi ve temaslarda bulunmak üzere Elazığ’a geldi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Elazığ esnafıyla bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledi.

 

 

Başkan Mustafa Destici, daha sonra Büyük Birlik Partisi İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. 

 

 

Destİci burada yaptığı açıklamada, Elâzığ’da depremin izlerinin silindiğini ifade ederek Devletin bütün imkânlarını kullanarak vatandaşların mağduriyetini gidermek için elinden gelen gayreti gösterdiğini söyledi. Destici, “Elazığ geçmişte depremler yaşamış bir ilimiz ama Elazığ o depremin etkisini şuanda tamamen üzerinden atmış gözüküyor ve bütün yapılması gerekenlerde hemen hemen tamamına yakını da yapılmış vaziyette. Tabi Adıyaman, Maraş Şubat depreminden etkilenen illerimizde çalışmalar hala devam ediyor. Büyük bir gayret ve çalışma var. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız başta olmak üzere AFAD, diğer kurumlarımız üzerine düşen vazifeleri yerine getiriyorlar. Biz Cumhur ittifakımız özellikle bütçenin önemli bir kısmı deprem bölgelerine ayrılmış vaziyette ve dolayısıyla da devlet elindeki bütün imkanları kullanarak depremden zarar gören, etkilenen vatandaşlarımızın bu mağduriyetini giderme noktasında elinden gelen bütün gayreti gösteriyor” dedi.

 

 

Başkan Mustafa Destici, 31 Mart yerel seçimlerinde Elâzığ’dan belde belediye başkanlıklarını kazanma şansının yüksek olduğunu ve Elâzığ’ın kendilerini yanıltmadığını kaydetti. Destici, “Elazığ ilimizden ilçe ve belde belediye başkanlıkları kazanma ihtimalimizin yüksek olduğunu söylemiştim. Elazığ’ımız bizi yanıltmadı ve Elazığ’ın en büyük ilçesi olan Kovancılar belediyesinin yönetimini bu dönemde Vahap Gök kardeşimizin belediye başkanlığında partimize emanet etti. Başkanlarımıza, başkanlarımız şahsında orada yaşayan vatandaşlarımız için hayırlı olmasını niyaz ediyorum. Biz seçimlerden önce vatandaşlarımıza biz parti olarak veya belediye başkanlarımız hangi sözleri söylemişlerse hangi vaatlerde bulunmuşlarsa biz bunların takipçisiyiz” dedi.

Başkan Mustafa Destici, ikinci lige yükselen Elazığspor’u tebrik etti. 

 

 

Destici, daha sonra Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı ziyaret etti.

 

 

Başkan Şahin Şerifoğulları, Genel Başkan Destici’ye, Elazığ’da tamamlanan, devam eden ve yeni dönemde yapılması planlanan projeler hakkında bilgiler verdi.

Elazığ Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeleri takip ettiklerini söyleyen BBP Genel Başkanı Destici ve beraberindeki heyet, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na yeni dönemde başarılar diledi.  Başkan Şerifoğulları da, Genel Başkan Mustafa Destici’ye, Elazığ’a özgü sekiz köşe kasket ve kilim hediye etti.

 

 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici,  ziyaretlerine Yazıkonak Belediyesi ziyareti ile devam etti.

 

 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici,  Yazıkonak Belediyesi’nde yaptığı açıklamada, Yazıkonak belediyesinin imkânlarının yetmediği hizmetlere Ankara’dan destek olacaklarını söyledi. Destici, “Burada belediye imkanlarımızla yapabileceği hizmetleri belediye imkanlarıyla yapacak. Belediye imkanlarının yetmediği yerlerde de biz inşallah Ankara’dan gerekli desteği kendisine vereceğiz ve her zaman onun yanında daha doğrusu o Yazıkonak’ı temsil ettiği için Yazıkonaklılar’ın yanında olacağız” dedi.

 

 

Başkan Destici,  Yazıkonak beldesinin ilçe olması için çalışmalar gerçekleştireceklerini ifade etti.  Destici, “Elazığ’ın en büyük beldesi, yani Elazığ’ın iki ilçesi dışında hepsinden büyük nüfusa sahip, sanayiye, araziye sahip bir beldemiz. O zamanda söyledim dedim ki burası ilçe olması lazım niye burası ilçe olmuyor. Dolayısıyla da ilk bu konuda hazırlanacak kanun teklifinde inşallah Büyük Birlik Partisi olarak Yazıkonak’ın da ilçe yapılması için gerekli çalışmaları yapacağız ve Yazıkonak’ı önümüzdeki dönemde Elazığ’ın ilçesi olarak hep birlikte resmileştireceğiz. O zaman tabiki daha çok kaynak alacak daha çok hizmet gelecek. Bir takım devlet kurumları burada ofisler açacak kaymakam gelecek dolayısıyla da daha güçlü bir Yazıkonak olacak” ifadelerini kullandı.

 

 

Daha sonra Kovancılar Belediyesi’ne geçen Destici, burada yaptığı konuşmada, dünyanın pek çok noktasında soydaşlar ve Müslümanların zulüm ve işgal altında olduğunu söyledi.

 

 

İşgal altındaki yerlerin bir an önce özgürlüğü kavuşması için dua ettiğini aktaran Destici; "Duamız onların da en kısa zamanda bağımsızlıklarına kavuşarak, işgalden kurtularak, hür bir şekilde inançlarını yaşaması ve bağımsız hale gelmeleridir. Çok üzgünüz. Onlara bu zulmü reva gören başta katil, terörist, soykırımcı İsrail olmak üzere tüm zalimleri kınıyoruz, lanetliyoruz. Hamas uyuyor, İsrail uymuyor. Neden? Çünkü çok pervasız ve şımarık. ABD'ye, bazı Avrupa Birliği üyesi ülkelere, batı ülkelerine güveniyor. İsrail istiyor ki orada tek bir Müslüman, tek bir Filistinli kalmasın. İsrail böyle istiyor diye böyle olacak değil. Bir de Allah'ın hükmü var ve inanıyoruz ki Allah'ın hükmü mutlaka bir gün gerçekleşecek ve o topraklar bu siyonistlerden, bu katillerden mutlaka ama mutlaka temizlenecektir. Gün gelecek yeni bir Selahattin Eyyubi çıkacak Kudüs'ü de fethedecek, Mescid-i Aksa'yı da Gazze'yi de özgürleştirecektir. Buna yürekten inanıyoruz." Dedi.

 

 

Herkesin bu devletin birinci sınıf vatandaşı olduğunu kaydeden Destici, "Bizi bölmeye çalışan, aramıza nifak sokmaya çalışanlara nasıl bugüne kadar fırsat vermediysek Allah'ın izni ve inayetiyle bundan sonra da fırsat vermeyeceğiz. Devletimizi güçsüzleştirmeye ya da yıkmaya, ülkemizi bölmeye, milletimizin birliğini ve kardeşliğini bozmaya çalışanlara asla bugüne kadar müsaade etmediysek bundan sonra da etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.