CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığlı Basın Mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. CHP’nin Elazığ’dan 41 yıl aranın ardından Milletvekili çıkarması konusunda özeleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, seçimlere 2. sıradan milletvekili adayı olarak girecek olan Erol’un kazanacağına inandığını ifade etti.

Elazığ’da görev yapan yazılı ve görsel medya mensupları, CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol’un davetlisi olarak, Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu. Gazeteciler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti.

 

 

“ELAZIĞ’A TEKRAR GELMEK İSTERİM”

Lise yıllarını Elazığ’da geçirdiğini anımsatan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; “Elazığ’a gelmek isterim tabi. Lise yıllarımın geçtiği yer Elazığ’dır. Anılarımın büyük bir kısmı oradadır. Gazi Caddesi’nde akşamları insanlar gezerdi sohbet ederdi. Orada iki büyük çay bahçesi vardı orada Elazığ’ın kendine has bir müziği var tabi, sanatçılar çıkardı insanlar aileleriyle birlikte otururdu orada. Aynı zamanda Türk Sanat Müziği konusunda da benim gördüğüm kadarıyla Elazığ’ın özel bir yeri var. Çok güçlü bir sosyal yaşamı vardı Elazığ’ın ancak belirli bir zaman içerisinde düştü. Benim gözlemime göre Keban Barajı ile beraber çok ciddi kamulaştırmalar oldu ve insanlar iyi gelirler elde ettiler. Tanınmış büyük ailelerin çoğu Elazığ’ı terk etti büyük şehirlere taşındılar.”dedi.

 

 

“ELAZIĞLILARA GÜVENİYORUM”

CHP’nin Elazığ’dan 41 yıl sonra milletvekili çıkarması konusunda özeleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu; “Uzun yıllar sonra milletvekili çıkarttık. Niye uzun yıllar sonra bir milletvekili çıkarttık? Kabahat Elazığlılarda mı yoksa bizde mi? Kabahat bizde Elazığ’ın sorunlarıyla yeteri kadar ilgilenmedik, değinmedik hatta Elazığ’a bile yeteri kadar gitmedik. Dolayısıyla Gürsel Erol bu bağlamda yeni bir politika izliyor hem de Elazığlılara güveniyor zaten ben Gürsel Beyin iyi bir çalışma yaptığını biliyorum. 2. Sıra adayı kendisi Elazığlılara güveniyor doğrusunu isterseniz bende güveniyorum seçilir.” ifadelerini kullandı.

 

 

“1. SIRA ADAYI ELAZIĞLILARIN SEVDİĞİ BİR İSİM OLMALI”

CHP 1.sıra Elazığ milletvekili adayının kim olacağı konusuna da değinen Kılıçdaroğlu; “Birinci sıra milletvekili yine Elazığlıların sevdiği bir isim olmalı. Çünkü 1. Sıraya Elazığlıların sevdiği bir isimi yapmazsak 2. Sırayı tehlikeye atmış oluruz. 1. Sıra adayını Gürsel Bey ile konuşacağız il başkanlığı ile konuşacağız sonra kararını vereceğiz. 2 milletvekili Allah nasip eder sonra Belediye Başkanlığını aldığımız zaman Elazığ o bölgenin bir yıldızı olarak parlamayı hak ediyor.”dedi.