CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu Elazığ’a gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Özgür Özel, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu Maden kazasında hayatını kaybeden iki işçinin ailelerine taziye ziyaretinde bulunmak ve çeşitli incelemeler yapmak üzere Elazığ'a geldi.

Ziyaretleri öncesinde CHP İl Binasında basın açıklaması yapan Özel ve Tanrıkulu Elazığ ve Ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

 

İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ziyaretlerine ilişkin yaptığı açıklamada; “İnsan Hakları Eylem Planı, İnsan haklarının Hükümet tarafından ihlal edildiğinin bir belgesidir. Biz her gün parlamentoda parti olarak, Türkiye’nin her yerinde tüm mağdurların kimliği, inancı ne olursa olsun tüm mağdurların sesi olmaya çalıştık.” dedi.

 

 

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel ise açıklamasında; “Sivrice’nin merkez üssü olduğu 6.8’lik deprem, Elazığ’a çok büyük acılar yaşattı. Ama tüm Türkiye’yi de omuzlarından tutarak salladı ve bir deprem gerçeği olduğunu hatırlattı. Herkesin deprem gerçeğini bilmesi, yerelde, genelde tüm yöneticilerin bu konuda üzerine düşenleri yapması lazım. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak, elimizde bulunan 11 Büyükşehir belediyesi, özellikle İstanbul ve İzmir Büyükşehir belediyelerinde, bu konuda kaçınılmaz olarak yaklaşmakta olan depremlere karşı, belediyelerimizin eylem planı yapmalarını ve üzerine düşenleri fazlısıyla yapmalarını, merkezi otoriteyi bu konuda zorlamalarını dikkatle takip ediyoruz” dedi.