CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre Ankara Milletvekili Nihat Yeşil Ve Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Gazi Caddesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili Gürsel Erol konuşmasından iktidara gelmeleri halinde ülkenin değerlerine yönelik en ufak bir taviz verilmeyeceğini vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Zeynel Emre Ankara Milletvekili Nihat Yeşil ve Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 2. tur seçimleri için Elazığ’da Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek istedi. Milletvekilleri Gazi Caddesi’nde vatandaş ve esnaf ile bir araya geldi. Vatandaşlara çiçek takdiminde bulundu. 

 

 

Milletvekili Gürsel Erol, Millet ittifakına yönelik yapılan eleştirilere değindi. Gürsel Erol Cumhuriyet Halk Partisinin ülkenin değerlerine yönelik en ufak bir taviz vermeyeceğini söyleyerek: “insanların çaresizliği, umutsuzluğu, geçim kaygısızlığı bir tarafa bırakılarak terörle ilgili insanların inançlarıyla ilgili bir bilgi kirliliği yayılarak kampanya yürütüldü. Ben 5 yıldır bu kentte nasıl vekillik yaptığımı bana güvenerek Türkiye rekoru kırdırarak oylarımızı %100 arttırarak bizlere inancınızı gösterdiniz. Sizin ne inancınızı nede güveninizi, ne bu ülkenin değerlerini ne vatanımızın bütünlüğünde en ufak suistimal yaratmayız, taviz vermeyiz merak etmeyin. Efendim CHP iktidar olursa APO’ya terör örgütlerine af gelecek. Bakın şuanda aranızda 28. Dönem olarak görev yapacak Zeynel Emre ve ben varım. Buradan bütün Türkiye’ye haykırıyoruz; eğer APO ve terör örgütleriyle ilgili bir kanun düzenlemesi meclise gelirse hiç merak etmeyin o meclisi birbirine katar, o teklifi getirenin alnını karışlarız.” Dedi.

 

 

konuşmasında İktidarı eleştiren Gürsel Erol: “ben size tarihi anlatacağım kimler terörle oturdu kimler pazarlık yaptı kimler milliyetçi şimdi anlatacağım. Bu ülkede çözüm sürecini hatılıyoruz o süreçte denildi ki artık akan kan durmalı terör örgütleriyle devletin bürokratları oslo’ya gönderildi. Bürokratlar orada terör örgütlerinin yöneticileriyle toplantı yaptılar. AK Parti iktidardı. Yine barış adına terör örgütü mensupları Habur sınır kapısına geldi, çadır mahkemeler kurularak hakim ve savcılar oraya gönderilerek tutuksuz yargılanmalarına karar verdikten sonra o örgüt mensupları otobüsün üstüne çıkarak barış ve zafer turu attılar kim iktidardı AK Parti iktidardı. Bunlar diyor ki HDP Terör örgütü neden kapatıp yargılamıyorsunuz. Neden milletvekillerini veto etmediniz. Neden seçtirdiniz. Çünkü hepsi yalan. PKK ne kadar bu ülke için tehditse Gaffar Okan’ı şehit eden Hizbullah da o kadar tehlikelidir. Ne yazık ki Gaffar Okan’ı şehit edenler meclisteler mecliste onlara neden sesiniz çıkmıyor.” İfadelerini kullandı.

Milletvekili Gürsel Erol ayrıca İktidar olmaları Türkiye’de ne başörtüsünün ne de inançların tartışma konusu olmayacağını dile getirdi.

 

 

Öte yandan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, iktidara geldiklerinde terörle mücadelede kahramanca mücadele eden köy koruyucularının kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu personel olarak görevlendirileceklerini, uzman er ve erbaşların ise yatay bekçilik ve polis memurluğuna geçebileceğini söyledi.

Milletvekili Erol, açıklamasında: “Uzman er ve erbaşları yatay geçişle eğitimlerine göre bekçilik ve polis memurluğuna geçişini iktidarımızda gerçekleştireceğiz” ifadelerine yer verdi.