CHP’de uzun yıllar siyaset yapan, milletvekili olan, bakanlık koltuğuna oturan Fikri Sağlar, CHP’nin kirli fikrini geçtiğimiz günlerde deşifre etmişti.

Sağlar katıldığı bir televizyon programında “Kendimden söylemek istiyorum ben yargılandığım zaman türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde benimle ilgili haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var.” Diyerek partisinin ve mensubu olduğu zihniyetin Başörtüsü düşmanlığını itiraf etmişti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Başörtüsü takar takmaz başka bir şey yapar yapmaz o ayrı bir şey o onun özel yaşam tarzıdır. Ona benim saygı duymam lazım" diyerek Fikri’nin fikrine katılmadığını beyan etti.

SELEFİ DE ALGIYI SEVERDİ

Kılıçdaroğlu beyan etmekle kalmayıp Selefi Deniz Baykal’ın geçmişte başvurduğu kirli algı oyununu da devam ettirdi.  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte yanın aldığı iki başörtülü vatandaşımızla kameralar karşısına çıktı.

 

 

BAŞÖRTÜ VAR BARET YOK

Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi Atık Yakma ve Biyometanizasyon Tesisi’ninde gezerken bir inşaat alanında alınması gereken tüm tedbirleri almış baretlerini takmışlardı. Ama ne var ki normal protokolde Kemal Kılıçdaroğlu’na 50 metre dahi yaklaşamayacak olan iki başörtülü hanımefendi tüm protokolün önünde Kılıçdaroğlu’nun yanı başında kameralara poz veriyordu. Hem de baretsiz değer miydi reklam için o iki hanımefendinin hayatını tehlikeye atmaya.

 

 

Parti içerisinde kendisine mualif olan isimleri gözünü kırmadan ihraç eden Kılıçdaroğlu’nun Fikri Sağlar’ı sadece kınaması da Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü konusundaki samimiyetinin ne kadar boş olduğunu bir kez daha gösterdi.

CHP’NİN SABIKASI KABARIK

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’de, seçimler yaklaştıkça başörütüsüne karşı olmadığını iddia ediyor. Ancak CHP'nin adayı İnce'nin, biraz arşivleri taradığımızda, İnce’nin eski lideri Kılıçdaroğlu ile birlikte  daha önce her fırsatta başörütüsüne karşı olduğunu ifade emekten kaçınmadığını görüyoruz.

9 Şubat 2008'de TBMM "üniversitelerde başörtüsü yasağının kaldırılması" ile ilgili yasayı kabul etmişti Aynı gün CHP, yasanın iptali için AYM'ye başvurmuştu, imzası olan 2 isim: Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu'ydu…