• Dolar
  7.4294
 • Euro
  8.982
 • G. Altın
  412.30
 • T. Altın
  2847.5

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1’inci Olağan İl kongresine katılmak üzere Elazığ’a geldi.

Babacan, kongre öncesinde Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen deprem nedeniyle evleri hasar gören vatandaşlar için kurulan konteyner kentleri ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet edip, sorunları ve talepleri dinledi.

Daha sonra kongrenin gerçekleştirileceği otele geçen Genel Başkan Babacan, sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle görüştü. STK yöneticilerinin sorularını yanıtlayan Babacan, partisinin çalışmaları ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

 

Türkiye’nin deprem gerçeğine geniş yer ayıran Babacan, Elazığ depreminin üzerinden 10 ay geçmesine rağmen vatandaşların hala kalıcı konutlarla ilgili belirsizlik yaşadığını ifade etti.

 

 

MURAT DAĞHAN İL BAŞKANI SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından il başkanlığı seçimine geçildi. Tek listeyle girilen seçimde, il başkanlığına mevcut başkan Murat Dağhan seçildi.

Kongreden sonra Babacan ve beraberindekiler Vali Fahribey ve Gazi Caddesinin esnafı ziyaret etti. Babacan, daha sonra partisinin il başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirdi.