CHP Elazığ İl Başkanı Coşkun Çağlar Duran, milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücrette vergi kesintisinin kaldırılmasını talep etti. Duran ayrıca, asgari ücretin en az, 3 bin 577 TL olmasının gerektiğini vurguladı

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret zam oranı ne kadar olacak? Vatandaşlar bu sorunun cevabını beklerken, CHP Elazığ İl Başkanı Coşkun Çağlar Duran asgari ücretle ilgili taleplerini sıraladı.

CHP Elazığ İl Başkanı Duran yaptığı açıklamada; “Başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun imza sahibi olduğu asgari ücretten vergi kesintisine son verilmesine ilişkin verdiğimiz kanun tekliflerimiz hala mecliste bekletilmektedir. En son Ekim 2021’de TBMM Plan ve Bütçe komisyonundaki vergi yasası görüşmelerinde asgari ücretlerin gelir vergisinden muaf tutulması önerisi partimizce sunulmuş, önerimiz AKP ve MHP oylarıyla reddedilmiştir.” Dedi.

Asgari ücretlilerden vergi kesilmemesini isteyen Başkan Duran; “Asgari ücret en azından yeni yıla 3 Bin 577 seviyesinden başlasın. İktidara son çağrımız, bu adaletsizliğe bu hukuksuzluğa derhal son verilmelidir. Asgari ücretteki vergi zulmü ortadan kaldırılmalıdır. Eğer ki iktidar yine bu çağrıya kulak vermez ise seçim yakındır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidarımıza asgari ücretlilere uygulanan vergi zulmüne son vereceğiz” ifadelerini kullandı.