Eski MHP Elazığ İl Başkanı Raif Çiçek her yıl öğrencilere yönelik yardımlarını sürdürüyor. Çiçek bu yıl Harput Ekrem Uzel İlkokulu ve Ortaokulu’nda 121 öğrenciye giyim yardımı yaptı.

Eski MHP Elazığ İl Başkanı Raif Çiçek Öncülüğünde Harput Ekrem Uzel İlkokulu Ve Ortaokulu'nda 121 Öğrenciye Giyim Yardımı Yapıldı. Bu kapsamda okul kıyafetlerinin takdim töreni yapıldı.

Törende yardımları dolayısı ile Eski MHP Elâzığ İl Başkanı Raif Çiçek’e plaket takdim edildi.

 

 

SAYGILI: “ÇİÇEK’E ŞÜKRANLARIMI ARZ EDİYORUM”

Okul müdürü Sinan Saygılı Çiçek’in okula önemli yardımları olduğunu belirterek, teşekkür etti. Saygılı, “Kendileri için bu katkısıyla öğrencilerimizin eğitimine, velilerimizin ekonomisine önemli katkılar sağlamış bulunmaktadır. Huzurlarınızda şükranlarımı arz ediyorum. Kadim şehir Harput’umuzun bu güzide okulunun öğrencilerine, desteklerinin karşılığı güzel ahlaka ve başarıyla taçlandırmak düşer” dedi.

 

 

ÇİÇEK: “BİZ TEKNOLOJİK VE EKONOMİK OLARAK YÜKSELEMEZSEK, DIŞ GÜÇLER BİZİ BOĞAR”

Eski MHP Elazığ İl Başkanı Raif Çiçek, ülkenin teknolojik ve ekonomik olarak gelişmediği takdirde esaret altında kalacağını vurguladı. Bu noktada öğrencilerin iyi yetiştirilmesinin önemli olduğunu kaydetti. Çiçek, “Biz bugün teknolojik olarak, ekonomik olarak yükselemezsek, kalkınamazsak dış güçler bizi boğar onların esareti altına düşeriz. Onun için derslerinize iyi çalışmanız iyi yetişmeniz için hocalarınızla temasa geçmeniz, günlük olayları takip etmeniz ama bunun yanında bilimden, teknolojiden uğraşırken de insanlık, terbiye, ahlak niteliklerinden kendinizi mahrum etmemeniz” dedi.

ÇİÇEK: “SEYYİD AHMET ÇAPAKÇURİ HAZRETLERİ ADINA BİR VAKIF KURACAĞIZ”

Çiçek, vakıf kurmayı istediğini dile getirirken vakıfla birlikte yapılan okul yardımlarının her yıl düzenli olarak devam edeceğini söyledi. Çiçek, “Allah nasip ederse ömür burada bir Seyyid Ahmet Çapakçuri Hazretleri adına bir vakıf kuracağız. Harput’taki çocuklarımız sürekli inşallah her sene giyimimizi gerçekleştireceklerdir” dedi.

 

 

ÇİÇEK: “HAYATIN NE OLDUĞUNU PEYGAMBER EFENDİMİZİN YAŞANTISINDAN ÖĞRENECEĞİZ”

Raif Çiçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin girişimleri ile okullarda dini bilgilerin öğrencilere verilmeye başlandığını hatırlattı. Çiçek, “Bugün Allah’a çok şükür Devlet Bahçeli bey ile Tayyip Bey el ele verdiler okullara tercih Kur’an dersi koydular, peygamberimizin hayatını anlatan dersler koydular. Yani bizler önce insanlığın ne olduğunu, hayatın ne olduğunu peygamber efendimizin yaşantısından öğreneceğiz. Bizim başka yere başvurmamıza gerek yok oradan öğrenip yapabildiğimizi yapacağız” dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere kıyafetleri dağıtıldı.