• Dolar
  5.7713
 • Euro
  6.3715
 • G. Altın
  271.03
 • T. Altın
  1839.1

Kanal 23 Televizyonunda Hafta içi her akşam Saat: 23.00’da yayınlanan ve her programı gündem yaratan Zülfü Bal’ın hazırlayıp sunduğu “Gece Görüşü” programının dün akşamki konuğu Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol oldu.

Milletvekili Erol, Beyhan’da MHP’li Belediye Meclis Üyelerinin Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçişlerini değerlendirdi.

Gece Görüşü Program sunucusu Zülfü Bal’ın sorularını cevaplandıran Milletvekil Erol, gündeme dair flaş açıklamalarda bulundu. Erol’un bu açıklamaları kamuoyunda çok konuşulmaya başlandı.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un konuşmalarının satır başları:

* “Elazığ’daki diğer partilerden CHP’ye bomba ve sürpriz geçişler devam edecek, herkes beklesin.”

* “MHP Elazığ İl başkanı Semih Işıkver’in açıklamalarını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Ben Işıkver gibi kavgacı bir siyaset diline sahip değilim ve kendisine çok kırgınım. İyi bir diyaloğumuz vardı ama artık olmayacak”

* “MHP Elazığ Teşkilatı Beyhan’da CHP’ye geçen meclis üyelerini konuşacağına, 24 haziran ve 31 Mart seçimlerinde gasp edilen haklarını kovalasın.”

* “Metin Bulut sözlerini tutsun, belediyeyi iktidar partisine verin her hizmet gelsin demişti. Belediyenin borçlarını ödesinler çıkıp kendilerinden özür dileyecem.”

* “Allah Şahin Şerifoğullarına yardım etsin, işi çok zor. AK Parti milletvekilleri Şahin Şerifoğulları’na borç konusunda destek olmalı. Destek olmazlarsa Şahin Şerifoğulları Elazığ’a hizmet edemez.”

* “Elazığsporun bu şartlarda başarılı olacağını düşünmüyorum.”

* “Suriyeliler ülkelerine geri dönmeli ve biran önce ülkemizden gönderilmeli.

*  “Elazığ’dan bir daha Milletvekili olmayacağım dedim ve ben sözümü yemem. Genel merkez istese bile Elazığ’dan bir daha Milletvekili olmayacağım”

* “İttifak adayımız Elazığ Belediyesini alsaydı, hırsızlık, yolsuzluk yapanlara dava açar ceza almalarını sağlardık”

* “Kominist Başkan Maçoğlu çok ciddi  bir hata yapmıştır. Tunceli’nin ismini kafana göre değiştiremezsin, Dersim yapamazsın.”

* “Elazığ’da güzel olan, yolunda giden tek şey, Elazığlıların misafirperverlikleri ve milli duruşlarıdır. Bunun dışında iyi olan bir şey yok Elazığ’da.”

* “Ekrem İmamoğlu % 4 fark ile İstanbul’u kazanır”

* “MHP ile CHP çok uç partiler değil. Türkiye’nin en köklü ve birbirine benzer iki partisidir.”

* “Elazığ’ın tek bir kurtuluş yolu var, o da turizm şehri olabilmesidir. Bunun dışında bir kurtuluş yolu çaresi yoktur.”

* “Yakın zamanda Elazığ CHP’nin güçlü bir kalesi olacak.”

* “Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın tüm yaptıklarını takdir ederek ona destek mi oluyorum, yoksa Vali’ye zarar mı veriyorum emin değilim.”

* “CHP bu ülkenin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir ve Elazığ CHP’ye Ülkenin kurucusu Atatürk’ün partisine sahip çıkacaktır.”

* “Elazığ’da benden sonra gelecek doğru bir isim ile CHP yükselişi devam edecektir.”

* “1 buçuk Milyar dolar için Katar Emirine önümüzü ilikliyoruz ama Suriyeli göçmenlere 35 Milyar dolar harcayıp, kendi vatandaşlarımıza vermediğimiz hakları onlara veriyoruz.”

* “Elazığ’daki Suriyeli problemlerini derhal Meclis’e taşıyacağım ve gündeme getireceğim.”

* “Özellikle Metin Bulut Sözlerini tutsun, bu iş Palavra atmakla olmaz. Belediyeyi İktidar Partisine verin borçlar ödensin hizmetler gelsin demişti. Hadi ödesinler belediyenin borçlarını.”

* “Şahin Şerifığullaru genç,dinanik ve çalışkan biri. Şerifoğulları’na Vekiller destek olursa başarılı olacağına inanıyorum”

* “Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun yapacağı tv programı bize bir örnek olsun. Buradan diğer 4 milletvekiline sesleniyorum. Gelin 5 Milletvekili ortak canlı tv programına çıkalım. Bu davetime bakalım cevap verebilecek misiniz?”