HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, sanayi siteleri hakkında açıklamalarda bulunarak var olan Organize Sanayinin Küçük Sanayi Sitesini tamamlaması, rekabet ortamı oluşturması gerektiğini dile getirdi.

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, sanayi siteleri hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Kavaklı, Halkın sanayiye ulaşımı ve esnafın işletme maliyet girdilerinin hesaplanması gerektiğini söyledi.

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı yaptığı açıklamada, “Şehrin mahallelerinin bir birini dengeleyecek şekilde büyümesi, ekonominin halk arasından eşit ve adil dağılımı sağlar. Sanayileşme çalışmalarının bu dengeye katkısı çok büyüktür. Toplumun tamamını ilgilendiren sanayi siteleri gelişi güzel olmamalıdır. Halkın sanayiye ulaşımı ve esnafın işletme maliyet girdileri mutlaka hesaplanmalıdır. Bu kapsamda sanayi bölgeleri hava, kara ve demiryolları ulaşımına elverişli şekilde planlanmalıdır. Ayrıca var olan Organize Sanayisini ve Küçük Sanayi Sitesini tamamlamalı, rekabet ortamı oluşturmalıdır. Sanayi Sitemizin Sanayi Mahallesi içerisinden çıkartılması elzemdir. Ancak Yeni Küçük Sanayi Sitesinin yer belirlemesi yukarıda vurguladığımız dengeler düşünülmeden yapılmış, anlamsız ve mantıklı hiçbir izahı olamayan bölgede yapılması kararlaştırılmıştır. Yetkili organların şehrin dengeli büyümesini öncelemediği ve halk arasında rantçı bir sisteme kurban edildiği izlenimini uyandırmıştır” dedi.