İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, deprem ve pandemi sonrasında esnafın ve vatandaşların yaşadıkları sorunların bir an evvel çözüme kavuşması gerektiğini söyledi.

İyi Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, Elazığ gündemi ile ilgili kameralar karşısına geçerek, değerlendirmelerde bulundu.

Elazığ’da deprem ve pandemi sonrasında esnafların kepenk kapattığını ve işsizlik sayısının arttığını dile getiren Başkan Or; ‘‘SGK verilerine göre 2019 yılında 7841 iş yeri varken, 2020 Ocak ayında bu sayı 4844’e düşmüştür. Aynı zamanda yaklaşık 15 bin kişide işten çıkarılmıştır. Elazığ’da özellikle gençlerimiz önünü göremiyor. Vatandaşlar evine ekmek götüremiyor.’’dedi.

 

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tüm illerde esnaf sorunlarıyla yakından ilgilendiğini ifade eden Mevlüt Or; ‘‘İYİ Parti olarak Genel Başkanımız Meral Akşener bütün illerde esnaf gezilerini ve vatandaşların dertlerini dinleyerek yaptığı gezilerden dolayı bütün sorunları yakından takip ediyor. Bu nedenle bizlerde Genel Başkanımız Meral Akşener’i bu seçimlerde Cumhurbaşkanı yapacağız. Bizlerde yerelde esnaflarımızın vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyerek yapabileceğimiz sorunları yerinde yaparak yapamayacağımız sorunları da genel merkeze bildireceğiz.’’dedi.