Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Teknova İsmiyle Hayata Geçirilecek Olan 2. Organize Sanayi Bölgesinin Ödeneğinin Arttırılması İçin Gerekli Taleplerde Bulunduklarını Söyledi.

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Besi ve 2. OSB ile ilgili önemli çalışmalar gerçekleştiriyor.

“ELAZIĞ TEŞVİKLERDEN EN FAZLA YARARLANAN İLLERİNDEN BİRİSİ OLDU”

Bu kapsamda Milletvekili Bulut, Besi OSB ile 2. OSB’yi yakından takip ettiğini dile getirerek; “Artık yönümüzü istihdama çevirmemiz gerektiğini düşünüyorum ve bütün ağırlığımızı da buna verdik. Besi OSB ve 2. OSB bizim yakından takip ettiğimiz yerler. Bütün şehirler sadece kamu kaynaklarından almış oldukları katkılar ile büyüyemezler, ancak özel sektörün ve sanayinin gelişmesiyle büyür ve o şehirde işsizliği ancak öyle çözebilirsiniz. Bu yüzden OSB’lerin bir an önce faaliyete geçmesi lazım ki biz hamd olsun o konuda çok büyük bir başarı elde ettik. 6. Bölge olayı o kadar önemli bir olay ki, 6. Bölgeden önce Elazığ OSB’de herkes sanayicilik değil de tarım yapıyordu. 6. Bölgenin devreye girmesiyle birlikte Elazığ Bölgenin teşviklerden en fazla yararlanan illerinden birisi oldu. OSB’nin hepsi çalışmaya başladı. Geçen ay OSB’ye gittiğimizde baktık ki elektrik tüketimi iki katına çıkmış buda çarkların döndüğünü gösteriyor.”dedi.

 

“ÖDENEĞİN ARTTIRILMASI İÇİN GEREKLİ TALEPLERDE BULUNDUK”

Elazığ TEKNOVA ismiyle hayata geçirilecek olan 2. Organize sanayi bölgesinin ödeneğinin arttırılması için gerekli taleplerde bulunduklarını ve kısa sürede 2. OSB’nin faaliyete geçmesini amaçladıklarını kaydeden Milletvekili Bulut; “Eskiden bir OSB’nin kurulması 20 yılı alıyordu. Ama Hamdolsun birkaç yıl içerisinde 2. OSB’nin alanının tahsisini yaptık. Alt yapı ihalesini de yaptık. Ödeneğin arttırılması ile ilgili de taleplerimizi ilettik. Ödenekleri arttırıp kısa süre içerisinde projeyi bitirmeyi hedefliyoruz. Çünkü sadece 2. OSB’de bile 100 tane firma hazırda bekliyor. Bunun %50’si gerçekleşse bile en az birkaç bin tane insanın işe girmesi demek.” ifadelerini kullandı.