AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, Elazığ’ın 2021 sonu 2022 yılı başında depremi avantaja çevirmiş olan bir il olacağına inandıklarını söyledi. Yeni Dönemde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın A takımında yer alan Metin Bulut, sorumluluğunun bilincinde olduğunu ve Elazığ içinde önemine değindi.

AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, hafta sonunu geçirmek üzere seçim bölgesine geldi. Kanal 23 Televizyonunu ziyaret eden Metin Bulut, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

 

 

AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, yeni dönemde MKYK’da yer almasını değerlendirerek bu sadece şahsımıza tebliğ edilen bir makam değil tabi bölgesel dengelerde göz önünde bulundurulduğunca ile tebliğ edilmiş bir makam. Geçen dönem gerçekten orada olmanın faydalarını hakikaten Elazığ açısından yaşadık inşallah bu dönemde maksimum seviyede yaşayacağız. Türkiye’nin değil sadece dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından birinde en üst düzey oranında görev almanın önemli bir sorumluluk olduğunu ifade etti.

“BU YILIN ORTASINDA BÜYÜN KONUTLARI TESLİM EDECEĞİZ”

Elazığ’da meydana gelen 24 Ocak depremi sonrasında konutların hızlı bir şekilde yükseldiğini anımsatan Metin Bulut, bazı eksikliklere rağmen sürecin başarılı bir şekilde devam ettiğini kaydetti. Bulut, Allah’a hamd olsun ki sürecin sonuna doğru geldik. Geçen komisyon heyeti geldiğinde o günde söyledim daha dün yıkılan binaların önündeydik bugün bitmiş olan yapıların önündeyiz. Tabi çok büyük bir organizasyon, kabiliyet gerektiriyor. Bu kabiliyete müktedir bir hükümetiz. TOKİ bir yıl içerisinde 100 bin insanın yaşayacağı 20 bin konut üretti yani bu bir il demek bu çok kolay bir şey değil. Bu organizasyonu yaptığınızda eksik koyduğunuz, hata yaptığınız, bir takım memnuniyetsizliklere yol açtığınız şeyler olabildiği gibi çok büyük takdirler kazandığınız çok büyük memnuniyetlerinde olduğu bir ortam oluşturuyorsunuz aslında. 8 bin tanesini telim ettik 12 bin tanesi bitti. İnşallah bu yılın ortasında bütün konutları teslim edeceğiz. 27 Aralık’ta da bir deprem oldu onunla ilgilide yeni hasarlar oluştu. Onu da bu hafta içerisinde yeni hak sahiplerini de açıklayacağız. Bulut, 2021 sonu 2022 yılı başlarında inşallah depremi avantaja çevirmiş olan daha düzenli, daha sağlam konut stokuna sahip bir il olacak Elazığ dedi.

“ARKADA GÜZEL ŞEYLER ÇIKTIĞINI GÖRDÜĞÜNÜZDE BU SİZİ MUTLU EDİYOR”

Deprem konutlarıyla birlikte Elazığ’da yapılan yatırımlarla ilgilide bilgi veren Bulut, ikinci OSB’nin biran önce faaliyete geçmesi ile alakalı, ilin diğer yeniden revizyonu ile ilgili alakalı, ilde belediyemizin yapacağı şeylerle alakalı bir yandan onları takip ederken bir yandan da bunları takip etmeye çalıştık. Bir yandan yer altı su şebekesini yenilemek için Belediye Başkanımızın çalışmalarına katkı sağlamaya çalıştık bir yandan Orman Bölge Müdürlüğü’nün kaldırılması ile ilgili çalışmalar, Belediyemiz PTT meydanında bir yer altı otoparkı yine Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nin orada bir yer altı otoparkı çalışmalarını başlattı yani eş zamanlı hepsini bir arada yapmaya çalışıyoruz. Bununla da alakalı çok ciddi bir süreç yaşadık. Hakikaten çok zorlu bir mesaiydi ama dönüp baktığınız da arkada güzel şeyler çıktığını gördüğünüzde bu sizi mutlu ediyor. Dedi.