AK Parti MKYK üyesi, genel merkez teşkilat başkan yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un ikinci sıradan değil, birinci sıradan aday olacağına inandığını söyledi. Milletvekili Metin Bulut, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısına da yanıt verdi.

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un 2.sıradan seçimlere girecek olmasını yorumladı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısına yanıt verdi.

Milletvekili Metin Bulut, Gürsel Erol’un ikinci sıradan milletvekili adayı olmayacağına inandığını belirterek, Erol’un birinci sıradan aday olacağını düşündüğünü açıkladı. Bulut, ben bunun çok iddialı bir söylem olduğunu, günü geldiğinde ikinci sıradan aday olmayacağını düşünüyorum. Liste bir olmak isteyeceğini düşünüyorum. Daha önceden de hiç aday olmayacağını söylemişti. Daha sonra aday olacağını söyledi. Daha sonrada 2. Sıradan adayı olacağını söyledi ama ben Gürsel Beyin öyle bir şey yapmayacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Milletvekili Bulut, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısına da yanıt verdi ve seçimlerin zamanında yapılacağını kaydederek; “Bu ülkede erken seçim şartları oluşmuş değil. Sayın Cumhurbaşkanımızda Sayın Bahçeli’de seçimler zamanında yapılacak ki çok fazla da kalmadı.