AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, AK Parti’nin seçim bildirgesinin 28 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağını söyledi. Elazığ’ın Türkiye’nin özeti olduğunu ifade eden Metin Bulut, Kanal 23 ziyaretinde konuştu.

AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, Kanal 23’ü ziyaret etti.

Kanal 23 Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Polat ve Kanal 23 Genel Yayın Yönetmeni Arif Çakmak tarafından karşılanan Milletvekili Metin Bulut, Elazığ ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.

 

 

“AK PARTİ, TOPLUMUN İÇİNE SİNEN BİR YAPI”   

AK Parti olarak, siyasette birçok şeyi değiştirdiklerini ifade eden Metin Bulut, partilerinin toplumun içine sinen bir yapı olduğunu kaydetti. Bulut, “Bizim teşkilatlarımız her daim dinamik olan her daim sahada olan sürekli vatandaşla iç içe olan teşkilatlar zaten bundan dolayıdır ki 20 yıldır millet emanetini bize teslim ediyor. Bunu yapmazsanız milletten bir haber. Bu iş milletsiz olmaz bunu yönetemezsiniz bundan dolayı da bizde çok yoğun bir tempoyla hem de keyifli bir zeminde, keyifli bir ortamda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Elazığ’da AK Partili olmak avantaj. Sağolsunlar %70-75 oy aldığımız dönemler olmuştur. Yani bu Elazığ’da 10 kişiden 7 kişi bir defa dahi olsa AK Parti’ye oy vermiş demek. Bu yönüyle toplumun içine sinen bir siyasi yapı” dedi.

“SEÇİM BİLDİRGEMİZ, 28 EKİM’DE AÇIKLANACAK”

2023 seçimleri için sahada olduklarını belirten Metin Bulut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim bildirgesini 28 Ekim’de açıklayacağını söyledi. Bulut, “28 Ekim’de inşallah seçim bildirgesini Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara’da çok büyük bir organizasyonla tanıtacak. Orada aslında bu işin sadece resmi startı verilmiş olacak. Seçim zaten az kaldı tarihinde yapılacak. Tarihinde yapılsa bile 9 ayımız kaldı, çoğu gitti azı kaldı. Artık ülkenin seçim atmosferi hakim ama bizim için fark eden bir şey yok biz seçimden öncede bu şekilde çalışıyorduk bundan sonrada bu şekilde çalışacağız ama belki propaganda dönemi başlayacaktır, aday adaylığı dönemi. Bunlar siyasete taze kan ve heyecan getirecek biraz daha alevlenecek bu işler daha da hareketlenecek ana gündem seçim olacak, bunun da tatlı bir şeyi var. Bugüne kadar bunu pek çok kez yaşadık inşallah buda yine geçmişte olduğu gibi kavgasız, gürültüsüz, huzurlu bir şekilde geçer diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

“ELAZIĞ TÜRKİYE’NİN ÖZETİ”

AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ’a önem verdiğini belirten Bulut: “Elazığ Türkiye’nin özeti” şeklinde konuştu. Bulut, “Sürekli üst düzey bürokrasiden yetkililer geliyor biz bir kısmını paylaşıyoruz bir kısmını paylaşmıyoruz. Devlet memuru olanlar bu konuda imtina ediyor mesela önceki gün 2 gün üst üste çevre bakanlığından iki tane genel müdürümüzü deprem konutlarıyla alakalı ağırlamıştık Vedat Gürgen beyefendiyi ağırlaşmıştık. Son dokunuşlar, son rötuşlar yani yapılabilecek son eksikliklerin giderilmesiyle alakalı yarın Aile Bakanımız gelecek ondan sonraki gün Sayın Hisarcıklıoğlu gelecek yani aslında Elazığ her daim ağır misafirler ağırlıyor. Yarın yine Maliye Bakan Yardımcımız Elazığ’da olacak. Elazığ bizimde siyaseten AK Parti açısından söylüyorum gözümüzün üstünde olduğu illerden bir tanesi çünkü önemsiyoruz. Elazığ Türkiye’nin özeti. Elazığ’daki sonuç ne ise Türkiye’deki sonuç ona yakın oluyor bu kıymetli bizim açımızdan. Ben Sayın Cumhurbaşkanımızın da Elazığ’ı çok sevdiğini biliyorum. Bugüne kadar Elazığ ile alakalı götürmüş olduğumuz makul olan taleplerin hepsi karşılık buldu. Onun önem atfetmesi onun ekibinin de atfetmesine yol açıyor” ifadelerini kullandı.

“GENÇLERİ ÖNEMSİYORUZ”

AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, Elazığ’da toplumun birçok kesimi ile bir araya gelerek istişarelerde bulunmaya devam ettiklerini söyledi. Bulut, “Bir haftadan beri gençlerle bir arada olmaya çalıştık. Gençleri önemsiyoruz. Gençler hep bu ülkenin geleceği denilir ama gençler bu ülkenin sadece geleceği değil şuan, şimdiki anı. Şimdiki anı da ıskalamamak lazım. Neticede sahadaki en doğru bilgiyi gençlerden alıyorsunuz çünkü onlar gelecek vizyonuyla konuşuyorlar gelecek beklentilerini söylüyorlar neticede sizin ülkeyi yönetirken onların beklentilerine göre yönlendirmeniz ve yönetmeniz ülkenin geleceği açısından fevkalade önemli” dedi.