• Dolar
  6.8158
 • Euro
  7.5536
 • G. Altın
  376.48
 • T. Altın
  2155.8

Geçtiğimiz günlerde CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Şehit Fethi Sekin anısına yapılan külliyenin yarım kalan inşaatının tamamlanması için İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile görüşme yapmış, görüşmenin ardından külliyenin yapımını Tunç Soyer üstlenmişti.

“ELAZIĞLI ZALİMİN SOFRASINA DİZ KIRMAZ”

MHP Elazığ İl Başkanı Işıkver’den konuya ilişkin çok sert bir açıklama geldi. Işıkver açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Helal kazancından şüphe duyduğu öz evladının dahi ekmeğini yemekten, parasını harcamaktan imtina eden babaların yaşadığı şehirdir Aziz Diyar Elazığ… Düşman çizmesinin ayak basmadığı coğrafyamızda izzet ve haysiyetle yaşamak, olmazsa olmazımızdır… Elazığlı zalimin sofrasına diz kırmaz, öleceğini bilse Din ve Devlet Düşmanına boyun eğmez, lütfunu kabul etmez, ihsanını beklemez…

Yakın tarihte belki de her hanesinden ‘Ezan dinmesin, bayrak inmesin’ diye bir şehidin verildiği böylesine mukaddes bir coğrafyada; İzmir’de PKK Terör Örgütü tarafından şehit edilen Elazığ Aslanı Fethi Sekin’in kabri ve külliyesinin, ilimiz CHP Milletvekili aracılığıyla İzmir BŞB Başkanı Tunç Soyer’e yaptırılacağı kamuoyu ile paylaşılmış ve akabinde şehrimizde mübarek şehidimize olan büyük sevgi ve muhabbet sebebiyle vatandaşlarımız tarafından ciddi bir destek gördüğü de tarafımızca müşahade edilmiştir.

 

“AZİZ TÜRK MİLLETİ YAPTIKLARINI UNUTMADI”

Bahse konu inşaatın yapımını üstlenen derneğin ve inşaatı yapan firmanın yaşadığı sıkıntılar nedeniyle bu durumun yaşanması, ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar sebebiyle ilimizde son 2-3 ayda gündemde olan bu konuda bir konsensüs sağlanamaması sebebiyle bir anda ‘Külliyeyi ben tamamlarım’ diye ortaya çıkan Tunç Soyer‘in, Fethi Sekin’in şehadete yürüdüğü dönemlerde ülkemizin gündemini meşgul eden ‘Çukur/Hendek Hadiseleri’ esnasında Diyarbakır/Sur’a PKK’lı teröristlere destek olmak amacıyla bölgeye gittiğini, kahraman güvenlik güçlerimiz tarafından çatışma bölgesine alınmaması üzerine ise ‘Sur’a bizi almıyorlar, bir şey yapamamak bizi kahrediyor’ dediğinin, yine Diyarbakır/Sur Belediyesine kayyum atandığı zaman ‘Sur’a kayyum darbedir, HDP’nin yanındayım’ diye demeç verdiğinin Aziz Türk Milletince unutulmadığını ifade etmek isteriz..

Yine yakın dönemde ruhunu şeytana peşkeş çekmiş bu zâtın, seçim döneminde ziyaretine gelen cinsi sapıkların yanında medyaya, ‘LGBT’lilerin kentte daha huzurlu ve mutlu yaşaması için elimden geleni yapacağım’ şeklinde ifadeler kullandığını unutmadığımızı ifade etmek isteriz..

Babası 12 Eylül Savcısı Nurettin Soyer’in insanlık tarihi adına utanç vesikası işkence ve icraatlarıyla sabit olmak üzere Soyer Ailesi; her daim Müslüman Türk Milleti ile hesap güden ve her daim gayrimilli duruş ve istikamet sergileyen bir aile olmuştur..

 

“CHP HDP İLE İTTİFAK HALİNDEDİR”

Unutulmamalıdır ki, Tunç Soyer defaten HDPKK’yı desteklemiştir. Şehidimiz Fethi Sekin’in katilleri PKK’lıdır. HDP PKK’nın siyasal uzantısıdır. CHP HDP ile ittifak halindedir.

Velhasılı; Tunç Soyer’in zihniyeti de parası da kirlidir.  Şehidimizin kabrinin, katillerinin yol arkadaşları tarafından yaptırılması hem şehidimize hem şehrimize yakışmayacak bir durum ortaya çıkaracaktır.

Bu vesile ile başta şahsım ve teşkilatım olmak üzere, Elazığ Valiliğinin koordinesinde Elazığ Belediyesi ve Milletvekillerimizin ve Akparti İl Teşkilatının da katılımı ve sahiplenmesi ile bahse konu inşaatın bu şehrin çocuklarının helal ve milli parasıyla tamamlanması noktasında bir kampanya düzenlenmesi halinde, üzerimize düşen her ne olursa olsun hiçbir şekilde geri durmayacağımızı Elazığ Kamuoyu önünde alenen beyan ederim”

 

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz gün CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İzmir Adliyesi önünde terör örgütü PKK'lı teröristlerin adliyeye yönelik saldırısını önleyerek kahramanca şehit olan polis memuru Fethi Sekin'in memleketi Elazığ’ın Baskil ilçesindeki kabrini, şehidin babası Mehmet Zekin Sekin ile birlikte ziyaret etmişti. Ziyaret sonrası Fethi Sekin adına yapımına başlanan ancak müteahhittin taşıyıcı firmaya ödeme yapmamasından dolayı külliyenin yapına ara verilen inşaatın bulunduğu alana geçen Erol, bilgi aldıktan sonra İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile görüşme yapmıştı. Görüşmenin ardından külliyenin yapımını Tunç Soyer üstlendi.

Haber: Neriman Akbaş