Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen İle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, deprem sürecinde Elazığ’a önemli destekler sunduklarını ve bundan sonra da her süreçte Elazığ’ın yanında olacaklarını söyledi.

Deprem sürecinde ve geçtiğimiz Ramazan ayında Elazığ’a destekler sunan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Elazığ’ı değerlendirdi.

“ELAZIĞ’IN BİZİM GÖNLÜMÜZDE AYRI BİR YERİ VAR”

Elazığ’ın kendileri için ayrı bir yeri olduğunu dile getiren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Elazığ’a destek sağlayacaklarını açıkladı.  Taşdelen açıklamasının devamında; Elazığ’ın bizim gönlümüzde ayrı bir yeri var. Elazığlı olarak Çankaya’da da olsak Elazığ’a her zaman elimizden gelen bütün desteği yardımı gönderiyoruz. Bu deprem sürecinde yardımlarımızı gönderdik geçtiğimiz ramazan ayında yine yardımlarımızı Elazığ’a ulaştırdık. Önemli olan bu yardımların hemşehrilerimize ulaşması. Dedi.

“ÇANKAYA’DA HARPUT VE ÇAYDA ÇIRA PARKLARI”

Ankara’da Elazığ’ı yaşattıklarını dile getiren Başkan Taşdelen, Çankaya’da Harput ve Çayda Çıra parklarını hayata geçirdiklerini söyledi. Çayda Çıra parkında Ankara’daki Elazığ vakfımızla, derneklerimiz ile orcik günü yapıyoruz orada. Orciklerimizi getirip orada çok güzel sunumunu yapıyoruz. Yani her anlamda Elazığ’ı Çankaya’da yaşatıyoruz.

 

 

“ALLAH HER İLE GÜRSEL EROL GİBİ MİLLETVEKİLİ NASİP ETSİN”

Alper Taşdelen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un başarılı çalışmalara imza attığını da kaydetti. Gürsel Erol’un milletvekili olması ile Elazığ’ın Türkiye gündemine çok fazla gelmeye başladığını kaydederek; Hem Elazığ’ın sorunları neler yapılıyor, yapılmayanlar ne eksikler ne onlarda daha çok gündeme gelmeye başladı. Gürsel Erol milletvekilliğini hakkıyla yapan ve Allah her ile Gürsel Erol gibi milletvekili nasip etsin. Çünkü muhalefetin tek milletvekili ama buna rağmen diğer vekillerden kat ve kat daha fazla enerji harcıyor ve bundan dolayı Elazığ’ın kazançlı çıktığını düşünüyorum dedi.

“ELAZIĞSPOR’A SAHİP ÇIKSINLAR”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise deprem sürecinde Elazığ’ın yanında olduklarını ifade etti. Savaş Elazığ’ın CHP Milletvekili Gürsel Erol’a sahip çıkmasını istedi. Savaş açıklamasının devamında; “Biz geçen sene oradaydık. Ben ondan bir buçuk yıl önce yine gelmiştim o zaman biz 1. Ligdeydik maçı izlemeye geldim. Sayın milletvekilimize ve oradaki diğer tüm milletvekili arkadaşlarımıza ve yerel yönetici arkadaşlara bir sözüm var Elazığspor’a sahip çıksınlar.” İfadelerini kullandı.