• Dolar
  6.8182
 • Euro
  7.5802
 • G. Altın
  379.83
 • T. Altın
  2577.9

İşte Ayrıntılar…

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, bugün katıldığı sivil toplum kuruluşları platformu bayramlaşma programında çok sert açıklamalarda bulundu. Demirbağ: “ Ak Parti’nin Elazığ’da oy kaybının sorumluları,  il başkanı, belediye eski başkanı ve bizlerdir” dedi.

 

“KİBİR YÜZÜNDEN, GURUR YÜZÜNDEN İNSANLARIN KALBİNİ, GÖNLÜNÜ KIRDIK”

Elazığ’da çok büyük bir kitlenin seçime gitmediğini söyleyen Demirbağ,

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, ümmetin umut bağladığı bir insan ama etrafındakilerin yaptığı hatalar yüzünden, kibir yüzünden, gurur yüzünden insanların kalbini, gönlünü kırdık. Elazığ genelinde bile 90-100 bin insan sandığa gitmedi” dedi.

 

“HEPİMİZİN SUÇU VAR”

Suçun tek bir kişiye atılmaması gerektiğini, teşkilat içerisindeki herkesin gelinen durumda payının olduğunu vurgulayan Demirbağ,

“Burada, başta il başkanı olmak üzere, önceki belediye başkanının, milletvekillerinin eski yeni hepimizin suçu var. Suçu tek bir adama yüklememek lazım. Bizim yaptığımız hatalar bizlere daha kolay ulaşılabilir ama Tayyip Erdoğan’a gidip öylece ulaşamazsın. Dolayısıyla üst kademede olan kim varsa dikkatli olması gerekiyor. Keşke Tayyip Erdoğan’ın hassasiyetinin zerresine sahip olsak, o zaman sırtımız yere gelmez” diye konuştu.

 

“NE BAŞARISINDAN BAHSEDİYORUZ? KIRMIŞIZ, DÖKMÜŞÜZ İNSANLARI”

Cumhurbaşkanının, teşkilatlarda yaşanan her soruna ulaşmasının neredeyse imkansız olduğunu belirten Demirbağ,

“Erdoğan, bütün dünyayla uğraşıyor. Adam herkesin yaptığını göremez ki. Belediye başkanı, il başkanı birini kırıyor. Cumhurbaşkanı bunları göremez ki. Bu seçimde en az almamız gereken oy 240 bin olmalıyken, düştüğümüz seviye 130-140 bin. Yukarıdan birileri sorsa, 6 ilçeyi aldık, başardık denilecek. Ne başarısından bahsediyoruz? Kırmışız, dökmüşüz insanları” ifadelerini kullandı.