Elâzığ’da halaylar ile karşılanan Kıck Boks Şampiyonu Hamza Kendircioğlu, Kanal 23’ü ziyaret etti.

Geçtiğimiz gün Tokat’ta gerçekleşen profesyonel Kick Boks şampiyonasında Elazığ Dik halayı ve 8 köşe şapkası ile ringe çıkan ve İran’lı rakibini mağlup ederek Şampiyon olan EBUAŞ Kulübü sporcusu Hamza Kendircioğlu, Elazığ’da muhteşem karşılandı.

 

 

Öğretmenevi önünde meşaleler ve halay eşliğinde karşılaşan Şampiyon sporcumuz daha sonra Kanal 23 televizyonuna gelerek duygularını paylaştı.

Şampiyon Kendircioğlu; “ben 3 yıldır Elazığ’dayım. Yakın çevrem Elazığ’ı ne kadar sevdiğimi ve tam bir Elazığ aşığı olduğumu bilir. Benim geçmişte Avrupa şampiyonluklarım var. Bu maçlara çıkarken kendime bir değer katmaktan daha çok sevdiğim şehrin ve halkın bu gakkoşlar diyarının değerlerini ön plana çıkartmak istedim. O yüzden böyle bir şey yaptık. Maça bu şekilde çıktık ama önemli olan diğer şey maçı kazanmaktı. İranlı rakibime karşı maçı kazanarak ikisini bir bütün halinde Elazığ halkına armağan ettim. Ben zaten Elazığ GSB’de antrenörüm. Diğer zamanlarda da Cemil Döndü hocamla antrenmanlara katılıyorum. Hem sporculuğu hem de antrenörlüğü bir arada yürütüyorum. Hem Elazığ’ı hem de kendimizi en iyi şekilde tanıtmak istiyoruz. Ocak ayının 19’unda Kick Boks’un Türkiye şampiyonası var. Profosyonel maçlar oldukça değerlendireceğiz. Elazığ’da çok güzel bir karşılama oldu. Hayatımda belki de daha önce Avrupa şampiyonluklarım var ama böyle bir karşılama olmamıştı.  Tüylerim diken diken oldu herkese çok teşekkür ediyorum.” Dedi.