İl Özel İdare Spor Kulübü’nün Baş Antrenörü Aziz Akkaya Görevinden İstifa Etti

Geçtiğimiz sezon İl Özel İdare Spor Kulübü’nün başına getirilen ve geçtiğimiz Temmuz ayından yeniden sözleşme imzalanan Aziz Akkaya görevinden istifa etti. Aziz Akkaya’nın istifa nedeni henüz açıklanmazken, 14 Temmuz’da gerçekleştirilen Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübü’nün olağanüstü genel kurulunda başkan seçilen Ahmet Doğuş Cantürk’ün ise bazı özel nedenlerden dolayı görevi bırakması bekleniyor.

“SIKINTIMIZ YOK DEVAM EDİYORUZ”

İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş konuyla ilgili Kanal 23’e yaptığı açıklamada; “Hoca ayrıldı, Doğuş’ta gidip gelemiyorum İstanbul’dan diyor. Muhtemel o da ayrılacak, sıkıntımız yok devam ediyoruz.” Dedi.

kulüp basın sözcüsü Vedat Demirbağ, "Kulüp başkanımız Ahmet Doğuş Cantürk, Valimiz Erkaya Yırık’ın hatırını kırmayarak kulüp başkanlığı teklifini kabul etmişti. Valimizin görevden ayrılması sonrası işlerinin yoğunluğunu gerekçe göstererek istifasını sundu. Başantrenör Aziz Akkaya ise maaşının 10 gün gecikmesi nedeniyle kulübe istifa ihtarnamesi gönderdi. Sporcularımızın maaşlarını gününde ödedikten sonra kendisiyle konuştuk ve bir süre geç ödeme yapılacağını ilettik. İlginçtir sözde evet demesine rağmen salı ve çarşamba günü antrenmanlara gelmedi, biz de tutanak tutturduk. Yapılan yanlıştır. Her spor kulübünde olabilecek sıkıntılardandır maaş gecikmesi. 10 gün gecikti diye ve bilgisi olmasına rağmen böyle bir karar alması bizleri çok üzdü. Biz sporcularımızla önceki akşam bir toplantı yaparak gerekenleri anlattık. Her spor kulübünde bu tür durumların yaşanabileceğini ve kendilerinin sadece Elazığ’ın başarısına odaklanmaları gerektiğini söyledik. Takımımız süper lige çıkaran antrenörümüz Hakan Acar’la yola devam edecek. Valimiz Ömer Toraman ve İl Özel İdare Genel Sekreterimiz Ali Şiş’in direktifleriyle kulüp başkanımız kısa sürede belirlenecek” dedi.