Nisan ayında düzenlenen kick-boks şampiyonasında önemli dereceler elde ederek ilimize madalya ve ödüllerle dönen sporcularımız Elazığ Müftüsü Selami Aydın tarafından çeşitli ödüllerle ödüllendirildi. Müftülük binasında gerçekleşen ödül törenine kick-boks federasyonu teknik direktörü Abdullah Alan ve ilimiz sporcuları katıldı.

Törende konuşan Elazığ Müftüsü Selami Aydın gençlerin kendilerinin gururu olduğunu belirterek; Bugün Elazığ’ımızda spor yapan gençlerimizi kabul ettik ve onları ödüllendirdik onlar bizim gururumuz oldu. Biz istiyoruz ki gençlerimiz spor ile uğraşsın spor yapsın, enerjilerini, spor yaparak, ilim öğrenerek, kitap okuyarak devletimize, milletimize, insanlığa faydalı birer evlat olarak yetişmesini isteriz çünkü Peygamber efendimiz buyurur ki iki şey vardır insanlar o iki şeyde aldanmıştır bunlardan birisi vakit diğeri ise sağlıktır. Dolayısıyla sağlıklı bireylerin yetişmesi lazım maddi ve manevi yönden gençlerimizin her yönden yetişmesi gerekiyor biz bu vatanı mukaddes değerlerimizi, bayrağımızı, sancağı bu gençlerimizin ellerine vereceğiz bunlar bu vatanımızı değerlerimizi daha ileri götürecekler ben hocalarımız tebrik ediyorum, başarı elde etmiş gençlerimizi de tebrik ediyorum hayırlı uğurlu olsun”

 

 

Kick-Boks Federasyonu Teknik Direktörü Abdullah Alan ise yaptığı açıklamada; “Yapılan Avrupa kupalarına takım olarak iştirak ettik bunun içerisinde 5 Türkiye Şampiyonu, 3 Türkiye ikincisi, tanede 3. Elazığ’ımıza kazandırdık. Bizi böyle ödüllendirmeleri, bizi böyle onure etmeleri ve bizi bu işe teşvik etmeleri aşırı derecede mutlu etmiştir bizleri kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunarım ifadelerini kullandı