Türkiye Spor Yazarları Derneği Elazığ Şubesi Başkanı Coşkun Kamaç, TSYD’nin 58.Kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği, 58. Kuruluş yıldönümünü kutluyor. Elazığ Temsilcisi Coşkun Kamaç, TSYD’nin 14 Nisan 1963’de kurulduğunu ve adının önüne Bakanlar Kurulu kararıyla Türkiye kelimesi eklenen ve kamu yararına çalışan, Türkiye’nin en önemli basın kuruluşlarından biri olduğunu belirtti.

Türkiye’nin en önemli basın kuruluşlarından biri olan Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin 14 Nisan 1963 yılında kurulduğunu aktaran Kamaç, Bakanlar Kurulu kararıyla adının önüne Türkiye ibaresini alan TSYD’nin, spor muhabiri, yazarı, foto muhabiri, televizyoncusu, internet yazarları, kameramanı ile güçlü bir meslek kuruluşu olduğunu söyledi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin ülkedeki spor müsabakalarında akreditasyonu yapan kuruluş olduğunu, daha da açıkçası gazetecilerin spor müsabakalarını izlemesiyle ilgili her türlü organizasyon ve girişimini Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin yaptığını kaydeden Türkiye Spor Yazarları Derneği Elazığ Şubesi Başkanı Coşkun KAMAÇ, Stadyumlardaki basın tribünlerinin kontrolünü de yine Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin yaptığını söyledi.

TSYD’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve federasyonlar ile tam bir uyum içinde çalıştığını ve aynı zamanda Uluslararası Spor Basını Birliği’nin Türkiye’deki temsilcisi olduğunu belirten Kamaç, Türkiye genelinde 2000’e yakın üyesi, 11 şubesi ve 81 ilde temsilciliği bulunan Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin aynı zamanda kamu yararına çalışan önemli bir dernek olduğunu hatırlatarak, TSYD’nin 58. Kuruluş yıldönümünü kutladı.

TSYD Elazığ temsilcisi Coşkun Kamaç ayrıca, TSYD Elazığ ofisinin açılması için hazırlıklar ve çalışmalar yaptıklarını, Amatör Spor Evi binası içerisinde TSYD Elazığ ofisinin açılışını en kısa zamanda gerçekleştireceklerinin de müjdesini verdi.