Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST deneyimi "Teknoloji Yarışmalarına" başvurular başladı.

Bu yıl Teknofest Teknoloji yarışmalarına yine ilkokul seviyesinden ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun olma kadar sorumlu olan gençler hayallerini farklı kategorilerde düzenlenen teknoloji yarışmalarına katılabilecek. Son başvuru tarihi ise 28 Şubat. 

 

 

2021 yılında 34 farklı kategoride gerçekleştirilecek olan teknoloji yarışmalarında, ön eleme aşamasını geçen takımlara toplamda 5 Milyon TL'nin üzerinde malzeme desteği ve dereceye girmeye hak kazanan takımlara ise 4 Milyon TL'nin üzerinde para ödülü verilecek.

Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları olan TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları bu yıl 34 farklı kategoride düzenleniyor. TEKNOFEST 2020'den farklı olarak Karma Sürü Simülasyon, İletişim Teknolojileri, Savaşan İHA, Yapay Zeka, Kültür ve Turizm Teknolojileri, Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri, Tarımsal İnsansız Kara Aracı, Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışmaları ilk kez düzenleniyor.

Başvuru Linki: https://teknofest.org/yarismalar.html