ELAZIĞSPOR ESKİ BAŞKANLARINDAN SELÇUK ÖZTÜRK YAZILI BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPARAK ELAZIĞSPOR BAŞKANI HACI MURAT YÜMLÜ’NÜN BASIN TOPLANTISINDA KENDİSİ HAKKINDA YAPTIĞI AÇIKLAMALARA CEVAP VERDİ. SELÇUK ÖZTÜRK, MEVCUT BAŞKAN HACI MURAT YÜMLÜ’YE SESLENEREK TARAFTARLARIN SABRINI TAŞIRMADAN VE KULÜBÜ DAHA FAZLA UÇURUMA SÜRÜKLEMEDEN GÖREVİ BIRAKMASINI İSTEDİ…

Elazığspor Eski Başkanlarından Selçuk Öztürk yazılı bir basın açıklaması yaparak Elazığspor Başkanı Hacı Murat Yümlü’nün basın toplantısında kendisi hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi. Selçuk Öztürk mevcut Başkan Yümlü’ye seslenerek taraftarların sabrını taşırmadan ve kulübü daha fazla uçuruma sürüklemeden görevi bırakmasını istedi.

Selçuk Öztürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Kısa bir süre önce Elazığsporumuzun gerçekleştirilmiş olan Olağanüstü Genel Kurulu’nda bir önceki yönetim tarafından kapalı kapılar arkasında yapılan pazarlıklar sonucunda desteklenerek seçilen yeni başkan Yümlü sanal sayfalara yansıyan ancak tarafımca hiçbir şekilde beyanda bulunmadığım yazılımlardan dolayı şahsıma ve yine çok değerli eski başkanlarımızdan Sayın Hayrettin Karamazı’ya, kendini bile ifade etmekten aciz olan biri tarafından saçma sapan söylemlerde bulunulmuştur. Elazığspor gibi şerefli bir kulübe daha 15 günlük başkan olmuş cebinden üç beş kuruş ödemelerde bulunmuş ve siyasetçisinden yerel idarecilerine ve bizlere mahalle ağzıyla ithamlarda bulunuyorsun. Yümlü’ye sözüm şudur. Senin bizim yaptıklarımızı gerçekleştirmeye ne kapasiten ne de çapın yeter. Bizim yaptıklarımızın sen hayalini bile kuramazsın. Bizler Elazığsporumuzun bayrağını 4 büyüklerin statlarında dalgalandırdık. Bizler Türk Futboluna 6 tane teknik direktör kazandırdık. Bizler Serdar Gürleri, Deniz Yılmaz’ı, Onur Ayık gibi kaç tane futbolcuyu Türk Futboluna kazandırdık. Bizlerin Elazığspor’a çok ucuz maliyetlere getirip oynattığımız yabancı oyuncuları dünya futboluna kazandırdık. Bizler küme düştük ama yılmadan Elazığsporumuzu Süper Lig’in kapısına kadar getirdik. Seni destekleyen eski yönetime elimizle teslim ettik. Senin gibi onlarda beceriksiz çıktı. Biz altyapıdan oyuncular çıkardık. Kulübümüzün U-16 Takımını Türkiye Şampiyonu yaptık. Biz Türkiye Kupası’nda Galatasaray’ı yendik. Büyük başarı elde ettik. Fenerbahçe’ye içeride dışarıda kök söktürdük. Bizim hedefimiz her daim Süper Lig oldu. Bizler bu başarılara hep kendi maddi imkanlarımızla gerçekleştirdik. Bu kafayla giderseniz sonumuz 3.Lig olur. Benim sosyal medyada bir açıklamam olmadı. Bugün değerli basınımızın aracılığıyla çağrıda bulunuyorum. Taraftarlarımızın daha fazla sabrını taşırmadan kulübümüzü daha fazla uçuruma sürüklemeden var git yoluna kardeşim.” Dedi.
 

 

En Çok Okunanlar