VE SELA İLE BAŞLAYIP SELA İLE BİTEN O BÜYÜK MÜCADELE’NİN ÜZERİNDEN İKİ YIL GEÇTİ 3 GÜN SONRA DEMOKRASİ ZAFERİ OLARAK ÇIKTIĞIMIZ 15 TEMMUZ SABAHINA YENİDEN UYANACAĞIZ TÜM YURDUN TEK YÜREK OLDUĞU O GECE DE KİMİ CANINI KOYDU ORTAYA KİMİ EVLADINI, KİMİ EŞİNİ… HERKES BİR ŞEKİLDE MÜCADELE VERDİ O AKŞAM, KİMİ GÖZYAŞLARI İLE ELLERİNİ SEMAYA AÇTI, KİMİ GÖZ YAŞLARININI İÇİNE AKITARAK KAĞIDA DÖKTÜ ACISINI. İŞTE O GECEYİ, 15 TEMMUZ RUHUNU KAĞIDA DÖKEN ELAZIĞLI TUNCER SÖNMEZ’İN “15 TEMMUZ DESTANI” ŞİİRİ İLE DEVAM EDİYORUZ.

İHANETİ YANLARINA KAR BIRAKACAKLARINI SANARAK ÇIKTILAR O GECE KIŞLADAN ASKER KILIĞINA GİRMİŞTİ HAİNLER, ANCAK MİLİ İRADEYİ  HESAP EDEMEDİKLERİ ŞEKİLDE KARŞILARINDA BULDULAR.

EVET, 15 TEMMUZ HAİN KALKIŞKAMASININ ÜZERİNDEN 3 GÜN SONRA İKİ YIL GEÇMİŞ OLACAK AMA YAŞATILAN O KARA GECE HER NE KADAR AYDINLIK SABAHLA DA BİTSE YÜREKLERDE İZ BIRAKMAYA DEVAM EDECEK.

SELA İLE BAŞLAYIP SELA İLE BİTEN O GECEDE TÜM TÜRKİYE TEK YÜREK OLUP VERDİ MÜCADELSİNİ, BU YURDUN GÖZÜ PEK HALKINI HESAP EDEMESERDE ÇANAKKALE RUHUNU, NENE HATUNLARI, ŞERİFE BACILARI BAŞLARINA KINA YAKILMIŞ VATAN EVLATLARINI TEKRA GÖRDÜLER KARŞILANDA

O GECE AY YILDIZLI BAYRAĞIN ALTINDA BAYRAĞA RENGİNİ VEREN ŞEYİN ANLAMINI BİLEN HERKES GİBİ ELAZIĞ’DA TEK YÜREK OLDU. O GECENİN ACISINI ÇOĞU YÜREKLERİNDE YAŞADI ONLARDAN BİRİDE ELAZIĞ’LI EMEKLİ ÖĞRETMEN TUNCER SÖNMEZ’Dİ

TUNCER ÖĞRETMEN MEHMET AKİFLER GİBİ İSTİKLAL ZAFERİNİN ARDINDAN KAĞIDA DÖKTÜ İÇİNDEKİLERİNİ.

 

 

En Çok Okunanlar