2013 yılında doğum gününe hazırlık yapan genç kız evlerinin mutfak balkonundan dengesini kaybederek aşağı düştü. Zorlu bir tedavi sürecinin ardından 5 yıl sonra hayata ‘merhaba’ dedi.

Elazığ’da 2013  yılında doğum günü hazırlığı yaparken oturduğu apartmanın 6. Katından aşağı düşerek ağır yaralanan 21 yaşındaki Melisa Çağrıbay 5 yıllık tedavi sürecinin ardından yeniden yaşama tutundu. Beyninde hasar oluşan ve kısmi felç geçiren genç kız doktorların umudunu kestiği anda tedaviye tepki verdi. Melisanın gözlerini açtıktan bir süre sonra “anne” diyerek seslenmesi aileye büyük umut oldu. Tekerlekli sandalyede hayatına devam eden Melisa Annesinin desteği ile yeniden yürümeye ve konuşmaya başladı. Kızını hiçbir zaman yalnız bırakmayan anne Sevda Çağrıbay kızının eski sağlığına kavuşması için elinden gelen gayreti gösteriyor.

DOKTARLAR UMUDU KESTİ BEN KARŞI ÇIKTIM

Çağrıbay ailesi yaşadıkları zorlu süreci anlatırken güzel günlerin geldiğini kaydetti. Sevda Çağrıbay; “ Kızım 2013 yılında 6 kattan aşağı düştü. 6 ay yoğun bakımda kaldı ve o süreçte sadece gözleri açıktı hiçbir tepki vermiyordu. Boğazına trekeostomi seti takılıydı mama desteği ile besleniyordu. Beş yılın sonunda ise tepki vermeye başladı. Sesler çıkartıyor ve gülümsüyordu. Doktorlar bunu bir mucize olarak bekliyordu. Çünkü kaç kez doktorlar benden tedavinin bitmesi için imza istediler ve ben kabul etmeyerek karşı çıktım. İyileşecek dedim. Beşinci yılın sonunda kızımın ilk kez kendi sesini duydum. Melisa 5 yıl sonra ilk kez anne dedi. Melisanın sesine hasret kalmıştım. Ben bunca yıl bu kelimeyi bekliyordum çünkü çok uzun bir süre olmuştu. İlk defa anne demesi evimizde bir bayram havası yaşattı. Bu süreçte Melisanın yeniden konuşacağını ve yürüyeceğine emindim. Çünkü ben bir anneydim her şeyden önce bende kızıma hasrettim. Kızım hayatı çok seviyordu. Hayat doluydu. Sağ olsun o dönemin  Valisi Murat Zorluoğlu bey  kızım için kampanya başlattı bu süreçte tedavimize devam ettik. Zor bir süreçti çünkü aylık ortalama tedavi ücreti 30-35 bin arasındaydı. Şimdi ise benim ve babasının kolunda Melisa 200 metreye yakın yürüyor. Çok şükür mutlu gülüyor ve bizim kadar oda çaba gösteriyor. Tek hayalim ve duam kızımın eski haline gelmesi biraz zor bir süreç ama ben de Melisa’da buna inanıyoruz.“ dedi.

En Çok Okunanlar