AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze tarafından 15 Temmuz Zaferi’nin ikinci yıldönümü dolayısıyla hain darbe girişiminin yaşandığı gece Elazığ halkının gösterdiği destansı duruşu anlatan bir kısa film hazırlatıldı.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze tarafından 15 Temmuz Zaferi’nin ikinci yıldönümü dolayısıyla hain darbe girişiminin yaşandığı gece Elazığ halkının gösterdiği destansı duruşu anlatan bir kısa film hazırlatıldı.
“Bir Milletin Yeniden Diriliş Günü” isimli kısa filmde hain darbe girişiminin ilk anından itibaren gönderilen SMSler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletimize çağrısı, Elazığlıların 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanarak darbeye karşı destanlaşan duruşu, salâların okunması, sabah namazının kılınması gibi o gece ve sonrasındaki günlerde yaşananlar öyküsel bir şekilde anlatılıyor.
AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Elazığ’ın tarihin her döneminde gösterdiği asil ve onurlu duruşu 15 Temmuz hain darbe girişiminin olduğu gece bir kez daha ortaya koyduğunu ifade ederek şunları kaydetti: “Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milletimizin elinde bayrak göğsünde imanla yazdığı 15 Temmuz destanının ikinci yıl dönümündeyiz. FETO terör örgütü tarafından gerçekleştirilen tarihimizin en alçak darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz, aynı zamanda milletimizin yazdığı son destan olarak tarihe geçmiştir. Aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkarak, hainlere geçit vermemiş; tanka topa karşı göğsünü siper, imanını miğfer ederek 15 Temmuz destanını yazmıştır. Elazığ’ın yüreği mert insanları,15 Temmuz’da meydanlara çıkan ilk illerden biri olmuş; tarihinden aldığı manevi güç ve şuurla, demokrasiden ve milli iradeden yana onurlu duruşunu ortaya koymuştur. Elazığ, bir kez daha tarih yazmış, “Elazığ eğilmez, Türkiye yenilmez” sözünü yüreklere kazımıştır. Biz de İl Başkanlığı olarak o tarihi günü unutturmamak, yeniden hatırlatmak amacıyla bir kısa film hazırladık. 15 Temmuzu unutmadık, unutturmacağız.
Bu vesile ile bir kez daha Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, milli iradeye sahip çıkan tüm Elazığlı hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm halkımızın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nü kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum.”
 

 

En Çok Okunanlar