Elazığ Kültür ve sanat camiasına önemli katkı ve hizmetleri olan Elazığlı sanatçı Bünyamin Eroğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Elazığ kültürünün mihenk taşlarından biri olan ilimizin tanınmış ve sevilen ismi Bünyamin Eroğlu, vefat etti. Elazığ’lı sanatçı Eroğlu, 2 Mart tarihinde İstanbul’da geçirdiği kalp krizi nedeniyle Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakım ünitesinde tedavi görmeye başlamıştı. 
 

Ömrünü Elazığ kültürüne hizmet için adamış bir isimdi Bünyamin Eroğlu. Elazığ kültürünün mihenk taşlarından biriydi. küçük büyük herkesin “büyük ağabeyiydi”.  İşte o isim bugün hakkın rahmetine kavuştu.

Aynı zamanda Elazığ Folklor ve Turizm Derneği Başkanı da olan Eroğlu, uzun yıllar Kanal 23 televizyonunda yaptığı programlarla Elazığ kültürünü yaşatmaya ve yeni nesillere tanıtmayı hedeflemişti.

Çok yönlü kişiliğiyle herkesin sevgisini kazanan Eroğlu, besteleriyle de ulusal basında yer almıştı.
Eroğlu, yarın İzzetpaşa Camii’nde kılınacak cuma namazını müteaakip Hankendi aile mezarlığında defnedilecek. Eroğlu’nun ailesi ve yakınları taziyeleri Bölge Camii’nde kabul edecek. 

Eroğlu, yarın cuma namazını müteaakip aile kabristanlığında defnedilecek. bizlerde kanal 23 olarak Eroğlu’na Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz.

 


 

İL PROTOKOLÜNDEN EROĞLU’NA BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

Elazığ’lı usta sanatçı Bünyamin Eroğlu’nun vefatını öğrenen il protokolünden isimler başsağlığı mesajı yayımladılar.

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında Elazığ’ın sembolleşmiş isimlerinden değerli ağabeyimiz Bünyamin Eroğlu’nun vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Bünyamin Eroğlu bizim büyük ağabeyimizdi. Allah rahmet eylesin. kederli ailesine sabr ı cemil diliyorum. başımız sağ olsun! dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık da Twitter hesabından yaptığı paylaşımında Elazığ’ın değerlerinden biri Bünyamin Eroğlunun vefat haberini büyük bir üzüntü ile öğrendim. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. başımız sağolsun” dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, Elazığımızın önemli değerlerinden, kültürümüzün mihenk taşlarından, kültür elçimiz, söz ve saz üstadı Bünyamin Eroğlu abimizin vefatını teessür ile öğrendim. kederli ailesinin ve elazıĞımızın başı sağolsun. Allah rahmet eylesin. dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da Eroğlu için bir baş sağlığı mesajı yayımladı. Erol mesajında, “Elazığ’ın yetiştirmiş olduğu önemli bir değer olan Bünyamin Eroğlu’nun vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendik. Eroğlu’nun kültür anlamında verdiği destekleri hiçbir zaman unutmayacağız. Elazığ folkloru ve turizmine verdiği destekleri de  daima hatırlayacağız. Bünyamin Eroğlu’na Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dilerim” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise yayımladığı mesajında, “bir elazığ aşığı olan sanatçımız Bünyamin Eroğlu’nun vefat haberini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. geçirdiği kalp krizi sonrası tedavi gördüğü hastanede hakkın rahmetine kavuşan, Elazığ folkloru ve turizmine verdiği desteklerle daima hatırlayacağımız Bünyamin Eroğlu ağabeyimize yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabr-ı cemil dilerim” dedi.

 

En Çok Okunanlar