Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nde demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak çalıştırılmak üzere 14 engelli işçi alınacak.Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nde demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak çalıştırılmak üzere 14 engelli işçi alınacak.

Personel alınacak birimler şöyle:

Elazığ 541 Yol Bakım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe alınacak 1 engelli

Palu 572 Yol Bakım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe alınacak 1 engelli

Maden 543 Yol Bakım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe alınacak 1 engelli

Yolçatı 542 Yol Bakım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe alınacak 1 engelli

Elazığ 571 Yol Bakım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe alınacak 1 engelli

Alifuatpaşa 121 Yol Bakım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe alınacak 1 engelli

Çankırı 231 Yol Bakım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe alınacak 1 engelli

Basmane 311 Yol Bakım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe alınacak 1 engelli

Kemer 312 Yol Bakım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe alınacak 1 engelli

Menemen 331 Yol Bakım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe alınacak 1 engelli

Bayındır 314 Yol Bakım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe alınacak 1 engelli

Aydın 321 Yol Bakım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe alınacak 1 engelli

Batman 553 Yol Bakım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe alınacak 1 engelli

Afyonkarahisar A.Ç. 731 Yol Bakım Şefliğine demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak işe alınacak 1 engelli

 

BAŞVURU ŞEKLİ

İŞKUR’ca bildirilen nihai listede yer alacak adaylar, noter huzurunda yapılacak kura çekimi veya sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD web sitesinde yayınlanacak 1 adet resimli İş Talep Bilgi Formunu eksiksiz olarak doldurarak 17.09.2018 – 18.09.2018 tarihlerinde, TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine gelerek teslim edecekler. Belgelerini teslim etmeyen adaylar noter çekilişi ve sözlü sınava alınmayacak.

 

İŞKUR’ca bildirilen nihai listede yer alacak adayların adreslerine evrak teslimi, noter huzurunda kura çekimi ve sözlü sınav tarihini bildirir tebligat gönderilecek. Evrak teslimi yapan adayların talebin 3 katı veya altında olması durumunda noter huzurunda kura çekimi yapılmayacak. Nihai listede bulunup, evrak teslimi yapan adayların talebin 3 katından fazla olması durumunda, sözlü sınava katılacaklar 27.09.2018 tarihinde saat 10.00 da TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde noter huzurunda kura çekimi ile belirlenecek.

Sözlü sınavı 04.10.2018 tarihinde saat 10.00 da TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacak. Sözlü sınavını asıl kazanan adaylar Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucunda işe başlatılacak. Teşekkülde görev alacak engelli işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacak. İşe başlatılan engelli işçilerin deneme süresi 4 ay olacak.

 

Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı talebine Başvuracak Adaylardan İstenilen Belgeler

  1. Demiryolu Hattı Bakım ve Onarımcısı sanat kolunda çalıştırılmak üzere işe alınacak engelli işçide, yük ve yolcu taşımacılığının birlikte yapıldığı raylı sistemlerde yol bakım onarım işlerinde en az 6 ay çalışmış olmak şartı aranmaktadır. Adaylar çalışmalarını iş yerinden alacakları yazı ile belgeleyeceklerdir. İş yerinden almış oldukları yazıda hangi işte çalışmış olduğu, işyeri sigorta sicil numarası ve hangi tarihler arasında ne kadar çalıştığı belirtilecektir. Ayrıca, SGK hizmet dökümünü istenecektir. Tecrübe şartı istenen talebe başvuru yapan adaylar, bunu belgeleyemedikleri takdirde evrakları teslim alınmayarak haklarında tutanak düzenlenecek ve Türkiye İş Kurumuna gerekli şartları taşımadığı için başvurusunun kabul edilmediği bildirilecektir.
  2.  Öğrenim belgesi,
  3.  Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  4. TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya edevlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.),
  5.  Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir),
  6.  Engelli raporu, (engelli raporu vermeye yetkili hastanelerden alınacaktır.)

 

En Çok Okunanlar