Elazığ Defterdarlığı yapılandırma kanunuyla ilgili açıklama yaptı, kanun çok sayıda vatandaşı ilgilendirecek düzenleme ve yapılandırmayı içeriyor.

Elazığ Defterdarlığı Yapılandırma Kanunu ile ilgili açıklama yaptı, yapılan açıklamada yapılandırma kanunu içerisinde birçok düzenleme içeriyor.

Yapılandırma kanunu ile ilgili gelir vergisi, kurumlar  vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, KDV, ÖTV gibi tüm vergiler bu kanuna göre yapılandırılabilecek.

ayrıca, çok sayıda vatandaşı ilgilendirecek trafik, nüfus, seçim, askerlik, para cezaları, karayollarından usulsüz geçişler nedeni ile  kesilen cezalar ve Yurt-Kur’dan kredi alan öğrencilerin öğrenim ve katkı kredisi borçları kanun kapsamında yapılandırılabilecek.

Başvuru sırasında peşin veya taksit seçeneklerinden biri tercih edilerek, yapılandırılan tutarlar 6,9,12,18 taksit seçenekleri ile ödenebilecek.

kanundan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız  31 Temmuz 2018 tarihine kadar ilgili vergi dairesine bizzat başvuruda bulunabilecekleri gibi posta yolu ile ya da gelir idaresi başkanlığının www.gib.gov.tr adresi üzerinden veya www.turkiye.gov.tr adresinden internet aracılığı ile de başvuruda bulunabilecekler.
 

 

En Çok Okunanlar