Kabine toplantısında açıklanan Türkiye'nin yeni renk haritasında Elazığ'ın rengi turuncudan sarıya düştü. Orta risk grubunda yer alan Elazığ'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı kararlar neticesinde tedbirler gevşetildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine sonrası açıkladığı kararlar neticesinde yüksek riskli seviyeden orta riskli seviyeye düşen Elazığ'da tedbirler gevşetildi.

Sarı renkli orta seviyedeki iller arasında yer alan Elazığ’da alınan yeni kararlar kapsamında; 

ELAZIĞ’DA HAFTASONU SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI KALDIRILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı kararlar neticesinde orta riskli iller arasında yer alan Elazığ'da hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılırdı. Sokağa çıkma kısıtlamsına tabi olan 20 yaş ve 65 yaş üstü vatandaşlarında sokağ çıkma yasağı orta riskli olan Elazığ'da kaldırıldı.

AKŞAMLARI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI TÜM YURTTA SÜRECEK

Ülke genelinde devam eden akşam 21.00 ile sabah 05.00 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması Elazığ'da da sürecek.

EĞİTİM VE ÖĞRETİM BAŞLAYACAK

Okullar, Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda eğitim-öğretime açılacaktır. Bu karar neticesinde orta riskli iller arasında olan Elazığ'da  ilk, orta ve lise kademesinde bulunan öğrenciler yüz yüze eğitime başlayacak.

LOKANTA VE RESTORANLAR AÇILACAK

Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kırathane, çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında sabah 7 ile akşam 19 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile açılacak. Orta riskli olan Elazığ'da da Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kırathane, çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında sabah 7 ile akşam 19 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile açılacak

KAMU SAATLERİ NORMALE DÖNDÜ

Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale döndürülecek, ihtiyaç halinde valilikler farklı düzenlemeler yapacak.

NİKAH VE DÜĞÜNLER ELAZIĞ’DA 100 KİŞİ İLE YAPILACAK

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek. Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler, düşük ve orta riskli illerde 100 kişiyi, yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve 1 saati aşmamak şartıyla yapılabilecek.

HALI SAHALAR SABAH 09.00 İLE 19.00 ARASINDA HİZMET VERECEK

Halı saha, yüzme havuzu ve benzeri tesisler düşük ve orta riskli illerimizde sabah 09.00 ile akşam 19.00 arasında faaliyet gösterecek. Bu karar kapsamında Elazığ’da Halı saha, yüzme havuzu ve benzeri tesisler 09.00 ile akşam 19.00 arasında faaliyet gösterecek.