Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla trafik, genel güvenlik ve asayişin temini açısından uygulanan emniyet tedbirlerine ilaveten bayram tedbirleri aldı.Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla trafik, genel güvenlik ve asayişin temini açısından uygulanan emniyet tedbirlerine ilaveten bayram tedbirleri aldı.

Alınan ek önlemler kapsamında Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri bayram nedeniyle yoğunlaşacak cami, mezarlık, havalimanı, gar ve terminal gibi hassas bölgeler ile alış-veriş merkezleri, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde meydana gelebilecek olayların önlenebilmesi amacıyla denetimlerini arttıracak.

Yaya devriye olarak oluşturulan ekipler, sorumluluk alanlarında meydana gelebilecek hırsızlık, yankesicilik, kapkaç, otodan hırsızlık gibi konuları hassasiyetle takip edecek.

Kurbanlık hayvan satış noktalarının sık sık kontrolü sağlanacak, satıcılar sahte para ve dolandırıcılık konularında bilinçlendirilecek ve özellikle geceleri hayvan hırsızlığına yönelik gerekli tedbirler alınacak.

Bayram nedeniyle, yoğunlaşacak şehir içi ve şehirlerarası trafiğin tanzim ve güvenliğini sağlamak amacıyla trafik ekiplerimizin sayısı artırılarak, terör olayları başta olmak üzere suç ve suçluyla mücadele kapsamında şüphe edilen sürücülerin kimlik sorgulaması yapılacak, muhtemel terör eylemlerine karşı araçların kontrolü dâhil, güvenlik tedbirleri en üst düzeyde alınacak. Bayram öncesi ve süresince ilimiz şehir içi ana güzergâhlar başta olmak üzere şehirlerarası karayollarında trafik kontrolleri süresiz devam edecek. Karayollarında radar, emniyet kemeri, kırmızı ışık, takoğraf, fazla yolcu-yük ve alkol denetimleri yapılacak. Araç sürücüleri uykusuz yola çıkmamaları, hız sınırlarına riayet etmeleri ve mutlaka emniyet kemerlerini takmaları konusunda ekiplerimizce uyarılarda bulunarak farkındalık yaratılmaya çalışılacak.

Elazığ Emniyeti olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla, bayram süresince mevcut ekiplerimize ilaveten ekipler oluşturularak daha hassas ve yoğun bir şekilde görev ifa edilecek. 155 Polis İmdat hattı ve 241 10 00-01-02-03 no’lu telefonları ile istek ve şikâyetleri değerlendirmek üzere Bayram boyunca da 24 saat vatandaşların hizmetinde olacak.                                                                                   

En Çok Okunanlar